اطلاعیه مهم استانداری گلستان در خصوص ثبت نام یارانه ها
تعداد بازدید تعداد بازدید: 353 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 1:04 ب.ظ، جمعه، 2 خرداد، سال 1393 نظرات بدون نظر

معاونت برنامه ریزی استانداری گلستان طی اطلاعیه ای ، ضوابط مربوط به ثبت نام مقاضیان خاص جهت دریافت یارانه را اعلام کرد.

attach201402184355941022424به گزارش رادکانا، متن اطلاعیه بدین شرح است:

کلیه فرمانداری‌های استان

باسلام

احتراماً، ضمن تشکر از زحمات جنابعالی و کلیه همکاران گرامی که ما را در خصوص یارانه نقدی یاری نموده‌اند، خواهشمند است دستور فرمائید در خصوص موارد زیر اقدامات لازم در اسرع وقت صورت پذیرد :

1- در خصوص متقاضیان ثبت وقایع ازدواج، طلاق و فوت، طبق هماهنگی‌های صورت گرفته با شرکت پژوهش و توسعه ناجی، متولی دفاتر پلیس + 10 سراسر کشور، مقرر گردید، کلیه سرپرستان خانواری که ثبت نام مجدد خود را انجام داده‌اند و در حال حاضر متقاضی ثبت وقایع ازدواج، طلاق و فوت در زیرمجموعه خود می‌باشند، می‌بایست از تاریخ 31/2/93 به همراه مدارک مثبته به دفتر پلیس + 10 مراجعه نمایند. (شایان ذکر است در رابطه با وقایع مذکور همکاران جنابعالی هیچگونه اقدامی غیر از راهنمایی مراجعین به دفاتر پلیس + 10 نخواهند داشت و کلیه امورات مربوطه بطور کامل در دفاتر پلیس + 10 انجام‌پذیر می‌باشد).

2- در خصوص متقاضیانی همچون خانوارهای بدسرپرست و نیز کفالت، حضانت، قیومیت، احکام صادره دادگاههای راجع به خانوار، عدم تفاهم زوجین موضوع دستورالعمل ماده (9) آیین‌نامه اجرایی ماده (7) قانون هدفمند کردن یارانه‌ها و اصلاحیه بعدی آن بررسی مدارک و مستندات، همچنان در دستور کار همکاران جنابعالی در فرمانداریها قرار دارد.

بدین معنا که در صورت مراجعه اینگونه افراد برای تغییر سرپرست خانوارهای بدسرپرست، با اجرای احکام کفالت، حضانت، قیومیت یا عدم سازش زوجین یا سایر احکام دادگاههای مربوط به خانوار کمافی‌السابق موضوع در فرمانداریها به شرح ذیل مورد بررسی قرار می‌گیرد.

الف- در مورد افراد بدسرپرست، فرمانداریها پس از بررسی دقیق و کامل مستندات مندرج در دستورالعمل ماده (9) آیین نامه اجرایی ماده (7) قانون هدفمند کردن یارانه‌ها و اصلاحیه بعدی آن، در صورت تأیید، فرد سرپرست جدید خانوار را به همراه نامه رسمی فرمانداری محترم، به دفاتر پلیس + 10 جهت اعمال تغییر سرپرست معرفی می‌نمایند.

ب‌- در موارد حضانت، کفالت، قیومیت یا عدم تفاهم زوجین یا سایر احکام صادره دادگاههای خانواده، فرمانداریها پس از بررسی دقیق و کامل مستندات مندرج در دستورالعمل ماده (9) آیین‌نامه اجرایی ماده (7) قانون هدفمند کردن یارانه ها و اصلاحیه بعدی آن، در صورت تأیید، نسبت به معرفی فرد ذینفع به همراه نامه رسمی فرمانداری محترم به دفاتر پلیس + 10 جهت اعمال تغییرات درخواستی اقدام نمایند.

3- با عنایت به اهمیت بالای موضوع تدابیری اتخاذ گردد تا واحد پاسخگویی این بخش بصورت منسجم با مشخص بودن متولی مربوطه و شماره تماس مشخص کلیه اقدامات لازم در این خصوص را به نحو احسن انجام گیرد.

علی مرگدری

معاون برنامه ریزی و اشتغال و

قائم مقام ستاد هدفمند کردن یارانه ها

استان گلستان

ارسال نظر