اظهارات ضد و نقیض نمایندگان آزاد شهر و علی آباد در مورد توافق شبانه با آیت الله نورمفیدی
تعداد بازدید تعداد بازدید: 531 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 2:23 ب.ظ، یکشنبه، 14 مهر، سال 1392 نظرات بدون نظر

چرا تا بحال که دو ماه از شروع بکار دولت و گمانه زنی ها برای استانداری می گذرد نشستی با نماینده ولی فقیه در استان برگزار نکردید تا از نظرات آیت الله مطلع شوید اما حالا که فهمیدید وزارت کشور می خواهد ” احمد مجیدی ” را به عنوان استاندار معرفی کند و با نماینده ولی فقیه توافق کردید که استاندار حتما بومی باشد و به نوعی خواستید که از ظرفیت نماینده ولی فقیه در این زمینه استفاده کنید .

thumb271-62842093903b7618a9953bf9822fc610به گزارش رادکانا، بعد از اینکه شامگاه جمعه چهار نماینده اصولگرای مجلس با آیت الله نورمفیدی دیدار داشتند ، خبرها حکایت از توافق شبانه برای استاندار شدن حسن صادقلو می داد .

پازل پیچیده انتخاب استاندار گلستان این روز ها کلاف سر در گم شده و هنوز دقیقا معلوم نیست که ماهیگیر اصلی این آب گل آلود کیست و کدام شاه ماهی به این قلاب گیر می کند .

توافق شبانه 4 نماینده مجلس با آیت الله نورمفیدی شاید پرحاشیه ترین قسمت این پازل بود که واکنش های متعددی را از طرف مسئولین استانی ، کارشناسان سیاسی و مردم عادی بر انگیخت .

از 4 نماینده شرکت کننده در جلسه رحمت الله نوروزی در گفتگو با زرین نامه ، تلویحا این توافق را پذیرفته و از حسن صادقلو به عنوان چهره ای شناخته شده در کشور و استان و نزدیکی تفکرات وی با هیئت وزیران دولت روحانی  و گزینه ای مناسب برای استانداری گلستان  نام برد .

اما صابری نماینده آزادشهر در گفتگو با فارس گلستان هر گونه توافق را رد کرده و گفت : که ما فقط برای مشاوره خدمت آیت الله نورمفیدی رسیدیم .

این گونه نظرات ضد و نقیض دو نماینده می رساند که احتمالا صحبت هایی شده ولی برخی ها حاضر نیستند مسئولیت این نشست را بر عهده بگیرند و یا اینکه در مقابل افکار عمومی پاسخگو  باشند و حتی اگر در نهایت صادقلو به هر دلیلی استاندار نشد ، عواقب زیادی متوجه آنان نباشد . 

آقای صابری مطرح کرده که هدف آگاهی از نظرات آیت الله نورمفیدی بود . حال این سوال پیش می آید که چرا تا بحال که دو ماه از شروع بکار دولت و گمانه زنی ها برای استانداری می گذرد نشستی با نماینده ولی فقیه در استان برگزار نکردید تا از نظرات آیت الله مطلع شوید اما حالا که فهمیدید وزارت کشور می خواهد ” احمد مجیدی ” را به عنوان استاندار معرفی کند و با نماینده ولی فقیه توافق کردید که استاندار حتما بومی باشد و به نوعی خواستید که از ظرفیت نماینده ولی فقیه در این زمینه استفاده کنید .

این در حالی است که در خصوص چنین مشاوره و توافق هایی حرف ها و حدیث های بیشماری وجود دارد و در آینده تشدید خواهد شد . و تفاوت نگاه و نظرات سایر نماینده ها را به آنچه تا کنون گذشته ، اضافه کنید تا تشتت آرا بهتر خودنمایی کند .

در مورد عدم تنظیم صورتجلسه هم ذکر این نکته حائز اهمیت است که معمولا در چنین جلساتی که تصمیم بزرگی گرفته می شود که تبعات مثبت و منفی آن زیاد بوده و ریسک پذیر است صورتجلسه تنظیم و امضا نمی شود و یا اینکه اسم ها را ناخوانا می نویسند و امضا را کج و ناشناس جلوه می دهند .

حضور صادقلو در جلسه صبح شنبه مجمع نمایندگان و انتقال صحبت های آیت الله نورمفیدی به سایر نمایندگان می رساند که توافق بر سر صادقلو چندان بی ربط هم نیست هر چند که سخنان رحمت الله نوروزی در مورد صادقلو نیز حمل بر توافق بر سر وی می باشد .

آقای صابری چطور عنوان می کنید که حضور نیروهای غیر بومی به مصلحت استان نیست مگر استانداران بومی قبلی برای استان چه کرده اند ، قطعا صادقلو هم راه همان ها را خواهد رفت البته با یک سری خصوصیات دلبستگی منطقه ای به رامیان و آزادشهری که شما نماینده آن هستید . این نگاه منفی مطلق به گزینه های غیر بومی راه را در آینده و سایر امورات به تنگنا خواهد کشاند . 

در میان استانداران گلستان تا بحال فقط استاندارانی عملکرد قوی داشته اند در ذهن مردم ، مسئولین و خواص استان به عنوان یک فرد خوب یاد می شود و بقیه اعم از بومی و غیر بومی جایی در ذهن مردم ندارند و آیا ابداع این بازی بومی و غیر بومی توسط نمایندگان یا سایر گروه ها و جریان ها در تعیین استاندار ، بازی با سرنوشت استان های بی گناه و مردم استان نیست که سالها از توسعه محرومند ، آیا مهندس مجیدی یا هر گزینه قوی غیر بومی دیگر را با آن همه سابقه و رزومه کاری را فقط به صرف غیر بومی بودن باید رد کنیم.

حال باید منتظر نظر هیئت دولت در جلسه عصر امروز ماند و دیدکه آیا دود سفیدی برای استان گلستان بلند می شود یا نه؟ 

کامران  شبستانی

ارسال نظر