اعتراض قانونی به رفتار خلاف شئون نمایندگی چند تن از اعضای شورای شهر گرگان
تعداد بازدید تعداد بازدید: 231 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 12:35 ب.ظ، شنبه، 4 شهریور، سال 1396 نظرات بدون نظر

تصمیم برخلاف وعده و تعهد ۵ تن از اعضای شورای شهر پنجم گرگان علیه شهردار وقت که بعنوان لیست حامیان شهردار مشهور و مبنای جلب اعتماد و بدست آوردن آرای اکثریت مردم گرگان بوده اند، که قطعا خلاف شئون نمایندگی آنان بوده است .

به گزارش سرویس اجتماعی رادکانا به نقل از گلستان ما؛ دکتر حسن بیارجمندی مشاور حقوقی اسبق هیات حل اختلاف و رسیدگی به شکایات شوراهای استان در نامه ای خطاب به استاندار گلستان راجع به رفتار خلاف شئون نمایندگی چند تن از اعضای شورای شهر گرگان نوشت :

بسم الله الرحمن الرحیم

جناب آقای دکتر صادقلو

استاندار گلستان و رئیس محترم هیات حل اختلاف و رسیدگی به شکایات شوراهای استان

با سلام و تحیات الهی

احتراما همچنانکه مستحضرید رعایت شئون نمایندگی در گفتار ، رفتار و اتخاذ تصمیمات نه تنها جزو تعهدات اخلاقی و شرعی ( واوفوا بالعهد ان العهد کان مسئولاً- سوره اسراء، آیه 34) بلکه جزو تعهدات و مسئولیت های قانونی اعضای محترم شوراها می باشد .

بی شک در چنین جایگاه خطیری صداقت با مردم و امانتداری نسبت به آرای مردم و نیز وفای به عهد با مردمی که به دلایل خاصی به نمایندگانی رای داده و آنان را راهی شورای یک شهر نموده اند ؛ جزو حداقل های این شئون است که التزام عملی بدان از واجبات است و نقض آن نه تنها به جایگاه شورا بلکه بجهت خدشه به اعتماد مردم ، نظم عمومی را با چالش جدی مواجه خواهد نمود .

در ارتباط با تصمیم برخلاف وعده و تعهد ۵ تن از اعضای شورای شهر پنجم گرگان علیه شهردار وقت که بعنوان لیست حامیان شهردار مشهور و مبنای جلب اعتماد و بدست آوردن آرای اکثریت مردم گرگان بوده اند، که قطعا خلاف شئون نمایندگی آنان بوده است .

چرا که بر اساس نوع و گستره واکنش های مردمی در فضای عمومی شهر و حتی فضای مجازی می توان عمق جریحه دار شدن احساسات پاک مردم گرگان و مهم تر از همه آسیب جدی به اخلاق حسنه ( از مهمترین عناصر نظم عمومی) مردم این شهر و حتی استان را بوضوح درک نمود !

اینجانب بعنوان یکی از شهروندان این شهر و از باب دفاع از نظم عمومی شهر و اخلاق حسنه از جنابعالی استدعا دارم که به استناد ذیل ماده ۸۲ قانون تشکیلات ، وظایف و انتخابات شوراهای اسلامی کشور و انتخابات شهرداران اصلاحی ۲۷\۸\۱۳۸۶ و بند 1 ماده ۸۲ مکرر 1 همان به دلیل عمل خلاف شئون عضویت ۵ تن از اعضای شورای شهر گرگان ، دستور فرمائید به این موضوع در هیات حل اختلاف استان رسیدگی و عموم مردم شریف گرگان و استان را از نتیجه آن مطلع فرمایند.

و من الله توفیق
حسن بیارجمندی

انتهای پیام/

ارسال نظر