اعتکاف یکی از مؤثرترین راه های تعالی روح است
تعداد بازدید تعداد بازدید: 420 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 2:19 ب.ظ، پنج شنبه، 25 اردیبهشت، سال 1393 نظرات بدون نظر

حجت‌الاسلام شاعری،در جمع معتکفین، اعتکاف را یکی از مؤثرترین راه های تعالی روح و مبارزه با هوای نفس دانست.

311179به گزارش خبرنگار رادکانا، حجت‌الاسلام موسی شاعری در جمع معتکفین مسجد جامع کردکوی،اعتکاف را یکی از مؤثرترین راه های تعالی روح و مبارزه با هوای نفس دانست و گفت: شرکت در اعتکاف موجب نزول برکات الهی است و حضور پرشور جوانان در چنین آیین هایی آرامش معنوی و گسترش مفاهیم دینی و اسلامی را به همراه دارد.

 

امام جمعه کردکوی همچنین اظهار داشت: اگر بخواهیم کامل شویم چاره ای جز تهذیب روح نیست و تهذیب روح راه ندادن بیگانه به حریم دل است وقتی هر گونه سخنی را میگوییم به هر جایی نگاه کرده به هر چیزی گوش فرا می دهیم هر غذایی را خورده و.. . بدانیم که بیگانه را در دل خود جای داده ایم.

وی در ادامه متذکر شد:احیاء وبر پائی مراسم ملکوتی اعتکاف امروز در کشور ما با این شکوه واین جمعیت جوان مرهون زحمات امام وخون شهداواز دستاوردهای انقلای اسلامی است ولازم است معتکفین در این سه روز امام و شهدا رازیاد دعا کنند وثواب اعتکاف خود را به روح امام وشهدا هدیه نمایند.

 

حجت‌الاسلام شاعری در خاتمه با شاره به حضور جوانان در این مراسم معنوی،از معتکفین خواست تا پس از برگزاری مراسم اعتکاف، روحیه تسلیم بودن در برابر خداوند را در خود حفظ کنند تا بتوانند آثار و برکات این حضور معنوی در خانه خدا را در طول زندگی خود احساس کنند.

ارسال نظر