اعزام تیم اسکان اضطراری و آواربرداری به مناطق زلزله زده کرمانشاه/ سگ های زنده یاب در راه قصرشیرین/ وضعیت بحرانی در ثلاث باباجانی
تعداد بازدید تعداد بازدید: 108 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 9:30 ق.ظ، دوشنبه، 22 آبان، سال 1396 نظرات بدون نظر

رئیس سازمان امداد و نجات هلال احمر از اعزام تیم های ارزیاب به مناطق زلزله زده در غرب کشور خبر داد.

به گزارش سرویس حوادث رادکانا؛ مرتضی سلیمی در گفتگو با خبرنگار حوزه حوادث و انتظامی گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان در مورد زلزله رخ داده در حلبچه عراق گفت: این زمین لرزه در عمق 10 کیلومتری بود و به علت مدت زمان طولانی لرزش در بسیاری از مناطق ایران نیز احساس شد.

وی افزود: بلافاصله بعد از وقوع حادثه تیم های ارزیاب به مناطق زلزله زده اعزام شدند.

رئیس سازمان امداد و نجات هلال احمر ادامه داد: کانون زمین لرزه 7.2 ریشتری سلیمانیه عراق بود.

وی از قطع شدن برق روستاهای کرمانشاه خبر داد و گفت: در سیستم مخابراتی این استان نیز اختلال ایجاد شده است.

ساعت 23:30 یکشنبه

سلیمی از امدادرسانی به 15 مجروح این حادثه خبر داد و گفت: تا ساعت 23:30 متاسفانه 2 نفر تاکنون جان خود را از دست داده اند.

ساعت 23:55 یکشنبه

سلیمی از کشته شدن 6 و مجروح شدن 200 نفر تا ساعت 23:55 خبر داد.

ساعت 00:20 دوشنبه

رئیس سازمان امداد و نجات از اعزام تیم های آنست، آواربرداری و اسکان اضطراری از 4 استان کردستان، مرکزی، لرستان و همدان به کرمانشاه اعزام شده اند.

ساعت 00:31 دوشنبه

سلیمی در اعلام آمار تلفات زلزله 7.2 ریشتری در سلیمانیه عراق گفت: تا ساعت 00:30 روز دوشنبه، 2 نفر در قصر شیرین و 12 نفر در ثلاث جان خود را از دست داده اند.

ساعت  00:48 دوشنبه

رئیس سازمان امداد و نجات هلال احمر تاکید کرد: متاسفانه در برخی استان های غربی شایعه شده بین ساعت 1 دقیقه بامداد تا 3 بامداد زمین لرزه بزرگی خواهد آمد.

وی افزود: این شایعات که در فضای مجازی منتشر شده به هیچ وجه حقیقت ندارد و مردم نگران نباشند.

سلیمی خاطرنشان کرد: مطابق اعلام مرکز ژئوفیزیک امکان پیش بینی زلزله امکان ندارد، بنابراین مردم توجهی به شایعات نکنند.

وی همچنین از اعزام 5 فروند بالگرد به کرمانشاه خبر داد و گفت: با طلوع آفتاب بالگردها به سمت کرمانشاه پرواز می کنند.

ساعت 01:50 دوشنبه

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر از هموطنان در مناطقی که زمین لرزه احساس شده است خواست تا ضمن حفظ خونسردی و آرامش خود از اشغال کردن خط 112 خودداری کنند تا امدادرسانی ها با مشکل و اختلال مواجه نشود.

ساعت 02:31 دوشنبه

سلیمی وضعیت سرپل ذهاب و ثلاث باباجانی را بحرانی عنوان کرد و گفت: وضعیت ثلاث باباجانی بدتر از سر پل ذهاب است. تیم های امدادی به سرعت و با تمام توان به این مناطق اعزام می شوند.

ساعت 03:30 دوشنبه

رئیس سازمان امداد و نجات هلال احمر از اعزام نیروهای امدادی 11 استان به کرمانشاه خبر داد و گفت: نیروهای امدادی از استان های  آذربایجان غربی، اصفهان، ایلام، چهارمحال و بختیاری، خوزستان، زنجان، قزوین، کردستان،لرستان، مرکزی و همدان به کرمانشاه اعزام شده اند.

وی افزود: 27 تیم آواربرداری، 26 تیم آنست (سگ های زنده یاب)، 32 تیم اسکان اضطراری 4 تیم واکنش سریع، 85 تیم درمان به همراه 28 دستگاه آمبولانس، 36 دستگاه وانت کمک دار، 5 دستگاه خودرو نجات، 4 دستگاه کامیون، 17150 تخته پتو و 7100 دستگاه چادر به مقصد کرمانشاه حرکت کرده اند.

در حال تکمیل…

ارسال نظر