اعضای بدن ۳ گلستانی به نیازمندان اهداء شد
تعداد بازدید تعداد بازدید: 251 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 1:15 ب.ظ، سه شنبه، 29 تیر، سال 1395 نظرات بدون نظر

مسئول شناسایی اعضای پیوندی استان گلستان از سه عمل اهدای عضو بیماران سکته مغزی گلستانی در تیرماه سال جاری خبر داد.

2079705به گزارش سرویس سلامت رادکانا، زهرا شرکت در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: از ابتدای سال ۹۵ تا کنون چهار عمل اهدای عضو از سوی بیماران گلستانی که دچار سکته مغزی شده بودند، به بیماران نیازمند انجام شده است.

شرکت افزود: سه عمل اهدای عضو مربوط به تیرماه سال جاری و یک عمل مربوط به اردیبهشت ماه است.

وی تصریح کرد: مرحوم مرتضی هلاکویی ۳۳ ساله اهل روستای گوزن فارس بخش بهاران گرگان در مسیر تردد از منزل به محل کار براثرسانحه تصادف با موتور سیکلت مدتی را در بخش icu یکی از بیمارستان های گرگان بستری بود؛ پس از تشخیص مرگ مغزی و اخذ رضایت خانواده، کار انتقال وی به تهران برای عمل پیوند انجام شد و اعضای بدنش به تعدادی از بیماران نیازمند اهدا شد.

مسئول شناسایی اعضای پیوندی استان گلستان اظهار کرد: مرحوم علی میشکاری ۲۶ ساله اهل روستای جهانتیغ گرگان با شرایط مشابه مرتضی هلاکویی طی یک سانحه تصادف دچار مرگ مغزی شده و در تاریخ ۲۲ تیرماه کلیه ها، کبد و دریچه قلب به بیماران نیازمند اهدا شده است.

شرکت افزود: مرحومه نصرت صالح آلوستانی متولد سال ۵۲ از روستای شیرنگ دچار سکته مغزی شده و دو کلیه، کبد و دریچه های قلب وی پس از انتقال به تهران ، در تاریخ ۱۳ تیرماه سال جاری به بیماران نیازمند اهدا شده است.

انتهای پیام/

ارسال نظر