اعلام برائت دانشجویان دانشگاه پیام نورگنبد از فتنه و حامیان فتنه
تعداد بازدید تعداد بازدید: 115 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 12:48 ب.ظ، جمعه، 22 اردیبهشت، سال 1396 نظرات بدون نظر

مراسم جشن میلاد امام زمان(عج) از سوی بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور گنبد در حالی برگزار شد که دانشجویان انقلابی هنوز از مراسمی که با عنوان حمایت از یک کاندیدا و عبور از خط قرمز فتنه برگزار شده بود، از مسئولین این دانشگاه گله مند بودند.

به گزارش سرویس سیاسی رادکانا به نقل از قابوس نامه، این گله مندی از عدم نظارت جدی بر عملکرد افرادی که با اجاره کردن سالن همایش ، دانشگاه را به میتینگ های انتخاباتی  با دوز حمایت از فتنه تبدیل کرده اند باعث شد تا این دانشجویان، در پایان مراسم بیانیه ای را قرائت کنند که با استقبال حاضرین و شعار مرگ بر فتنه گر همراه شد.

متن این بیانیه که تنها بخشی از آن در این مراسم قرائت شد را در ادامه می خوانید؛

بسمه تعالی

« من خواهش می‌کنم از مدیران دانشگاه‌ها و مسئولان گوناگون مدیریّتى که دانشگاه را مرکز جوَلان سیاسى و تلاش‌ها و فعّالیّت‌هاى جناح‌هاى سیاسى قرار ندهید. سمّ مهلک حرکت علمى این است که دانشگاه‌ها تبدیل بشوند به باشگاه‌هاى سیاسی».   امام خامنه ای «مد ظله العالی »

دانشگاه یک محیط علمی است که فضای حاکم بر آن باید به گونه ای باشد که دانشجو در کنار پرداختن به علم و دانش ، از فهم و قدرت تحلیل سیاسی برخوردار شود . همانطور که مقام معظم رهبری نیز با تاکید بر زنده بودن روح سیاسی در دانشگاه ها می فرمایند : « معنای سیاسی شدن دانشگاه یا حضور سیاست در دانشگاه را نباید اشتباه کرد. معنایش این نیست که دانشگاه بشود یک جائی برای اینکه جریان های سیاسی، گروه های سیاسی، عناصر سیاسی برای اغراض سیاسی بیایند از این استفاده کنند؛ این نباید باشد؛ این را باید مانع شد.»

اما در نهایت تاسف ریاست دانشگاه پیام نور گنبدکاووس سالن اجتماعات دانشگاه را برای روز دوشنبه 18/2/1396به حامیان یکی از کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری اجاره  می دهد تا با برگزاری مراسمی به بهانه روز جوان به مقاصد سیاسی خویش دست یابند. و تاسف بارتر آنکه فرد دعوت شده نیز از عناصر فعال در فتنه 88 بوده و برنامه بیشتر رنگ و بوی حمایت از سران فتنه را می دهد .

بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور گنبدکاووس در راستای ایفای وظایف خویش تاکید می کند :

1-    با توجه به قانون انتخابات ریاست جمهوری استفاده از وسایل و سایر امکانات وزارتخانه ها و ادارات ، شرکتهای دولتی و مؤسسات وابسته به دولت و نهادها و مؤسساتی که از بودجه عمومی ( به هر مقدار ) استفاده می کنند و همچنین در اختیار گذاشتن وسایل و امکانات مزبور ممنوع بوده و مرتکب ، مجرم شناخته می شود .

2-    دانشگاه برای رفع مشکلات ناشی از کمبود بودجه باید به فکر راهکار قانونی و مناسب باشأن دانشگاه باشد .چه اینکه در گذشته نیز بااجاره دادن سالن اتفاقاتی نظیر برگزاری بسکتبال مختلط در حاشیه برنامه استارت آپ ویکند و نیز پخش آهنگ های مبتذل و انجام حرکات موزون در همایش یک شرکت هرمی رخ داده بودکه در صورت نیاز، شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی استان مستندات آن ها را منتشر خواهد کرد .

3-    ما دانشجویان انقلابی همگام با ملت، همچنان فتنه را خط قرمز خود دانسته و هرگونه اقدام درفضای دانشگاه که بوی پیوند باسران فتنه و حمایت از یک نامزد خاص انتخابات را می دهد محکوم می کنیم .

4-    این اتفاقات در حالی صورت می گیرد که دانشگاه یادمان شهیدی را که به همت بسیج دانشجویی در دانشگاه ایجاد شده بود در ایام تعطیلی دانشگاه و حضور دانشجویان بسیجی در اردوهای جهادی برداشته و برای این اقدام کمبود بودجه و دلایل واهی دیگر را بهانه می کند.

در پایان ما دانشجویان بسیجی از مسئولین دانشگاه خواستار پاسخگویی جدی به مسایل یاد شده هستیم واین نکته را گوشزد می کنیم که دانشگاه که به فرموده امام راحل مبدا تحولات است نباید میدانی برای تخریب مقدسات ویا جولانگاه احزاب سیاسی گردد.

والسلام علیکم و رحمه ا… و برکاته

شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور گنبد کاووس

انتهای پیام/

ارسال نظر