افتتاح مرکز مشاوره حکمت کردکوی
تعداد بازدید تعداد بازدید: 708 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 9:23 ب.ظ، دوشنبه، 14 بهمن، سال 1392 نظرات بدون نظر

مرکز مشاوره حکمت اداره آموزش و پرورش شهرستان کردکوی صبح امروز همزمان با ایام الله دهه مبارک فجر افتتاح شد.

IMG_0005به گزارش خبرنگار رادکانا، مرکز مشاوره حکمت اداره آموزش و پرورش شهرستان کردکوی صبح امروز همزمان با سومین روز از ایام الله دهه مبارک فجر با حضور فرماندار کردکوی و رئیس اداره آموزش و پرورش افتتاح شد.

مهری قلعه سری مدیر مرکز مشاوره حکمت اداره آموزش و پرورش کردکوی در مراسم افتتاحیه این مرکز گفت: با توجه به اینکه در شهرستان کردکوی حدود 11 هزار دانش آموز داریم و با وجود اینکه مشاوران فعال و توانمندی هم در این شهرستان وجود دارند مکانی برای ارائه خدمات مشاوره ای به دانش آموزان در این شهرستان نداشتیم لذا خواستیم با ایجاد مرکزی به همین منظور خدمات خوب و ارزشمندی را به دانش آموزان عزیز شهرستان ارائه دهیم.

IMG_0041

مدیر مرکز مشاوره حکمت اداره آموزش و پرورش کردکوی اظهار داشت: راه اندازی این مرکز قدم اول اداره آموزش و پرورش برای آغاز این مسیر می باشد و با توجه به نداشتن مشاور در مدارس مقطع ابتدایی و با توجه به اینکه اساس شکل گیری شخصیت در مقطع ابتدایی می باشد و اگر یک سری از مشکلات در این مقطع حل نشود دانش آموزان در مقطع راهنمایی و دبیرستان با مشکلات بیشتری روبرو خواهد شد این مرکز را راه اندازی کردیم تا بتوانیم مشکلاتی که فرزندانمان با آن روبرو هستند را برطرف کنیم.

وی افزود: نکته دیگری که موجب شد تا این مرکز افتتاح شود این بود که مراجعین را به صورت واسطه ای به گرگان ارجاع می دادیم اما هم اکنون امکان مشاوره به دانش آموزان در کردکوی وجود دارد.

قلعه سری خدمات مشاوره ای این مرکز را رایگان دانست و افزود: خدمات مشاوره ای به دانش آموزان و والدین دانش آموزان در حال حاضر به صورت رایگان در این مرکز ارائه می شود.

این مشاوره فعال و توانمند خاطرنشان کرد: هم اکنون سه روز از هفته از ساعت 8 الی 12 با 6 مشاور به ارائه مشاوره به دانش آموزان و والدین آنان خواهیم پرداخت و ان شاالله در سال بعد با برنامه ریزی جامع تر و با مشاوران قوی تر بتوانیم در کل ایام هفته به ارائه مشاوره بپردازیم. 

وی در پایان اظهار داشت: در این مرکز به ارائه مشاوره، مددکاری، انجام آزمون و آموزش در سطح مدرسه بخصوص در مدارس مقطع ابتدایی خواهیم پرداخت.

IMG_0049

رمضانعلی الیاسی فرماندار شهرستان کردکوی در این مراسم افتتاح هسته مشاوره را در ایام الله دهه فجر به فال نیک گرفت و گفت: امیدواریم در سایه فعال شدن این هسته مباحث مشاوره و فعالیت های مشاوره ای افزایش یابد و نتیجه آن را ما در سطح جامعه مشاهده کنیم تا معضلات ناشی از عدم وجود این هسته را به عینه در محیط زندگی لمس کنیم. 

در این مراسم رمضانعلی الیاسی فرماندار کردکوی، بهروز مازندرانی مدیر اداره آموزش و پرورش کردکوی، معاونین آموزشی و پرورش این اداره، مسئول بسیج دانش آموزی و بسیج فرهنگیان، مهمانانی از فرمانداری و بهداشت، مسئول زیباسازی شهری شهرداری کردکوی، جمعی از مشاوران آموزش و پرورش و فرهنگیان حضور داشتند.

ارسال نظر