افتخار آفرینی دانشجوی بسیجی کردکوی در سومین المپیاد رباتیک دانشگاه پیام نور
تعداد بازدید تعداد بازدید: 1,148 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 9:25 ق.ظ، سه شنبه، 22 اسفند، سال 1391 نظرات یک نظر

رقیه رازنهان دانشجوی مخترع و مبتکر بسیجی شهرستان کردکوی در سومین المپیاد رباتیک دانشگاه پیام نور که در تاریخ ۱۳ لغایت ۱۶ اسفند ماه در استان خراسان رضوی برگزار شد از تیم سپاه کردکوی موفق به کسب رتبه دوم این دوره از مسابقات شد.

Robotبه گزارش خبرنگار رادکانا، رقیه رازنهان دانشجوی مخترع و مبتکر بسیجی شهرستان کردکوی در سومین المپیاد رباتیک دانشگاه پیام نور که در تاریخ 14 لغایت 16 اسفند ماه در استان خراسان رضوی برگزار شد از تیم سپاه کردکوی موفق به کسب رتبه دوم این دوره از مسابقات شد.

رقیه رازنهان به همراه استاد راهنما، علی رشنو از تیم cyrus (سپاه شهرستان کردکوی) در این المپیاد شرکت کردند که رازنهان با ساخت ربات مسیریاب از بین 104 تیم شرکت کننده از کل کشور موفق به کسب مقام دوم این دوره از مسابقات شد.

لازم بذکر است که 4 تیم از شهرستان کردکوی در این المپیاد حضور داشتند که سه تیم از دانشگاه پیام نور کردکوی و یک تیم از سپاه شهرستان کردکوی که تنها تیم سپاه کردکوی با ساخت ربات مسیریاب رقیه رازنهان توانست رتبه دوم را به خود اختصاص دهد و دیگر تیم های اعزامی از شهرستان کردکوی موفق به کسب رتبه نشدند.

رقیه رازنهان دارای رتبه چهارم مسابقات رباتیک لاهیجان و رتبه دوم گروهی خانه و کارگر تبریز می باشد.

فراهم کردن زمینه های لازم برای حضور دانشجویان نخبه در عرصه های مختلف و تجهیز مراکز و واحدهای دانشگاهی از جمله برنامه هایی است که می تواند در رشد خلاقیت و نوآوری و فعالیت های پژوهشی و تحقیقاتی دانشجویان نخبه و فعال موثر واقع شود و مسیری برای ادامه فعالیت هایشان باشد.

ان شاا… مسئولین بیشتر به این مهم توجه داشته باشند و رسیدگی و فراهم کردن و محیا ساختن تجهیزات و حضور نخبگان را در همه عرصه های مختلف پژوهشی و تحقیقاتی را در اولویت کار خود قرار دهند.

علی رشنو می گوید:

ای کاش کسی از ما حمایت کنه

ارسال نظر