افرادی که می‎گویند مدافعان حرم برای پول می‎روند بسیار بی‎منطق و بی‎انصاف هستند/ تمام اختراعاتم برگرفته از قرآن و روایات است
تعداد بازدید تعداد بازدید: 163 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 11:03 ق.ظ، شنبه، 23 اردیبهشت، سال 1396 نظرات بدون نظر

نخبه برتر علمی کشور با اشاره به اظهارات برخی افراد مبنی بر اینکه مدافعان حرم برای پول می‎روند، این افراد را بسیار انسان‎های بی‎منطق و بی‎انصاف دانست و گفت: این افراد در حالی به شهدای مدافع حرم توهین می‎کنند که با عبور ترقه از بیخ گوش آنها حاضر هستند سوراخ گوش خود را هزاران برابر قیمت خریداری کنند.

به گزارش سرویس اجتماعی رادکانا به نقل از فارس؛ هشتیمن همایش جوان و انتظار امشب با حضور روح‎الله شریفی، مخترع و محقق برجسته کشور، فرماندار کردکوی، مدیران ادارات و مردم در تالار اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان کردکوی برگزار شد.

روح‎الله شریفی نخبه برتر بسیجی کشور  مهمان ویژه این مراسم بود.

وی در ابتدا به معرفی خود پرداخت و اظهار کرد: در 14 سالگی به جبهه اعزام شدم و پس از بازگشت از جبهه به دلیل مجروحیت سنگین و شرایط جسمی خاص امکان ادامه تحصیل به شیوه عادی را نداشتم از این رو در مجتمع رزمندگان و به صورت جهشی ادامه تحصیل دادم که موفق شدم طی 6 ماه مقطع متوسطه را با موفقیت سپری کنم و در این مدت در دو رشته علوم تجربی و ریاضی فیزیک به ترتیب با معدل 19.90 و 19.31 گذراندم و با رتبه 57 در سن 14 سالگی به‎عنوان کوچکترین دانشجوی سال 1365 وارد دانشگاه علوم پزشکی ایران شدم سپس در دانشگاه هاروارد آمریکا پذیرفته شدم و به‎عنوان دانشجوی کارشناسی ارشد در این دانشگاه تحصیل کردم.

نخبه برتر علمی کشور با بیان اینکه تاکنون 279 ثبت اختراع داشتم و طرح‎های جدیدی نیز در دست اقدام است، گفت: تمامی این اختراعات به طور مستقیم از آیات قرآن کریم و یا از روایات و احادیث سراسر نور اهل بیت (ع) گرفته شده است.

*ریشه علم تنها در دین اسلام و قرآن کریم وجود دارد

وی با بیان اینکه وقتی در دانشگاه‎ها ارتباط اختراع خود را با آیات قرآن کریم و روایات توضیح می‎دهم، موجب تعجب جوانان می‎شود، افزود: ریشه علم در هیچ جایی جز دین اسلام و قرآن کریم نهفته نیست.

شریفی با بیان اینکه علمی که انسان را به خداوند نرساند علم نیست بلکه ضدعلم است، یادآور شد: شیطان دام‎های فراوانی دارد در صورتی که در سنین جوانی که سرشار از شادی، بالندگی، غرور و اوج انرژی است نتوانیم جهت زندگی را صحیح انتخاب کنیم و در کنترل آن موفق شویم فاجعه بزرگی برای انسان رخ خواهد داد.

نخبه برتر علمی کشور مطرح کرد: در دوره دانشجویی در درس آناتومی استاد ارمنی داشتم که همیشه با اتمام تدریس می‎گفتند این کار چه کسی می تواند باشد، سپس انگشت را رو به آسمان می‎گرفتند و می‎گفتند این کار خداوند است که با ظرافت، زیبایی و بی‎نقص و خطا خلق کرده است اما کجا هستند انسان‎های ساده‎لوح و ابلحی که اعتقاد دارند دنیا بر حسب تصادف خلق شده است، آیا عقل سلیم می‎تواند این همه ظرافت و خلاقیت و نظم را تصادفی بداند؟!

وی یادآرو شد: استاد ارمنی ما در دانشگاه مایه خداشناسی بود اما جای تأسف و سرشکستی است که استاد مسلمان ما در یکی از دانشگاه‎های گیلان وجود خداوند را انکار می‎کند و می‎گوید خدایی وجود ندارد همه آنها فعل و انفعالات شیمیایی است، او در حالی برای دانشجویان لائیک تدریس می‎کند که از بیت‎المال مسلمانان حقوق دریافت می‎کند!

شریفی با بیان اینکه اگر نتیجه دانشمند شدن و تحصیل علم ساخت بمب اتم باشد آیا این تحصیل علم فایده‎ای جز تخریب دارد، با اشاره به روایتی از امام علی (ع)، یادآور شد: همانطور که امام علی (ع) توصیه کردند جوانان باید در زندگی ثبات و برنامه اجرایی داشته باشند که در این صورت به همه جا خواهند رسید.

*باور نکردن خود بزرگترین ضعف است/ رمز موفقیتم در احترام به والدین است

نخبه برتر علمی کشور بیان کرد: جوانانی در دانشگاه تهران رمز موفقیت را از بنده پرسید، بنده هم در پاسخ به ایشان گفتم شما بنده را موفق می‎دانید؟ بنده با وجود اینکه 5 هزار تز ثبت شده و بیش از 200 مورد ثبت اختراع دارم اما اعتقاد دارم عمرم به فنا رفته  و از عمرم استفاده نکرده‎ام.

وی با تأکید بر اینکه فرصت بسیار ارزشمند است و هیچ انسانی برای بار دوم به دنیا باز نمی‎گردد، خاطرنشان کرد: جوانان نشاط جوانی را دریابند و از ثانیه به ثانیه عمر خود استفاده کنند، خود را باور کنند زیرا عدم باور بزرگترین ضعف جوانان است و آگاه باشند خودشناسی مقدمه خداشناسی است.

شریفی کلید موفقیت جوانان را در احترام به پدر و مادر دانست و تصریح کرد: پدرم  در دوران دفاع مقدس سابقه حضور در 40 عملیات، سابقه حضور بیش از هفت سال در خط مقدم بودند و در حال حاضر با مجروحیت بسیار سنگین در منزل بستری است، بنده وقتی وارد منزل می‎شوم در نهایت عزت و سرافرازی و افتخار بر پاها، دستان و پیشانی پدرم بوسه می‎زنم از این رو امروز اگر کسی از بنده بپرسد رمز موفقیت شما در چیست؟ می‎گویم رمز موفقیتم در همین مسأله بوده است.

نخبه برتر علمی کشور با بیان اینکه همه چیز محتاج عقل است و عقل محتاج ادب است، ادب در برابر خداوند، والدین و استاد را ضروری دانست و بیان کرد: تاکنون که در این سن رسیدم لحظه‎ای یادم نیست که ناراحتی و اخم پدر و مادرم را دیده باشم و یا اینکه آنها حرفی را دو بار برایم تکرار کرده باشند.

*امنیت کشور مرهون جانفشانی شهدای مدافع حرم است

وی با بیان اینکه این کشور ساده به دست ما نرسیده است و برای آن خون‎های بسیاری ریخته شده است، اذعان کرد: وقتی آمریکا برای گرگ‎های سرباز خود که با بی‎رحمی در جنگ‎ها برخورد می‎کردند احترام قائل می‎شود آیا ما نباید قدردان شهدای خود باشیم؟

شریفی با بیان اینکه امروز همه ما باید قدردان شهدای مدافع حرم باشیم، خاطرشنان کرد: افرادی که امروز می‎گویند شهدای مدافع حرم برای پول می‎روند بسیار انسان‎های بی‎منطق و بی‎انصافی هستند، این افراد در حالی به شهدای مدافع حرم توهین می‎کنند که با عبور کردن ترقه از بیخ گوش آنها حاضر هستند سوراخ گوش خود را هزاران برابر قیمت خریداری کنند حال اگر هم امروز چنین اعتقادی دارند حرفی نیست به‎جای بیان چنین سخنانی خود با گرفتن پول به سوریه بروند.

نخبه برتر علمی کشور بیان کرد: امنیت و ولایت نعمتی است که امروز در کشورمان از آن برخورداریم، در صورتی که قدردان این نعمات باشیم از برکات آن بهره‎مند خواهیم شد.

انتهای پیام/

ارسال نظر