افراط در یک حق جامعه را به تباهی می کشد / نباید عدالت را فدای مصلحت کرد
تعداد بازدید تعداد بازدید: 507 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 1:38 ق.ظ، جمعه، 26 اردیبهشت، سال 1393 نظرات ۲ نظر

نماینده مردتهران در مجلس شورای اسلامی گفت : افراط در یک امر درست نیز انسان و جامعه را به تباهی می کشاند.

IMG_00961به گزارش رادکانا، علی مطهری نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در مراسم سیزدهمین سالگشت نمایندگان فقید گلستان در گرگان با اشاره به اینکه ما امروز نیاز به جامعه متعادل داریم اظهار کرد : جامعه فقط به واسطه گرایش به باطل به تباهی و انحراف کشیده نمی شود ، افراط در یک امر درست نیز انسان و جامعه را به تباهی می کشاند .

وی در ادامه با اشاره به نحوه برخورد امام علی (ع) با مخالفان خود تصریح کرد : سیره امیر المومنین(ع) باید برای امروز ما درس باشد کسانی که فکر می کنند برای دفاع از اسلام و انقلاب اسلامی باید جلوی اظهار نظر مخالفان را گرفت اشتباه می کنند .

مطهری در ادامه افزود : از اسلام و انقلاب اسلامی فقط می توان با اجازه اظهار نظر دادن به مخالفان و پاسخ به آنها دفاع کرد و برای اداره جامعه عدالت لازم است ، نه مصلحت ؛ بنابراین نباید عدالت را فدای مصلحت کرد .

وی در ادامه تصریح کرد : رابطه مردم و حکومت ، رابطه صاحب حق و امانت دار است و حاکمان نمایندگان مردم هستند نه مالک آنها .

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با اشاره به دور شدن مردم از دین و خدا در زمان حکومت کلیسا تاکید کرد : مردم اروپا از دین و خدا روی گردان شدند چون در آن زمان مسئله خدا را وارد مسائل اجتماعی کردند ، آنها می گفتند مردم در برابر حاکم پاسخگو هستند ولی حاکم فقط در برابر خدا پاسخگو است.

وی بابیان اینکه اسلام چنین چیزی را قبول ندارد خاطر نشان کرد : اسلام همیشه این حق را دو طرفه می داند و هم مردم را نسبت به حاکمیت و هم حکومت را نسبت به مردم مسئول می داند .

اویس امیر نیا می گوید:

“آنها می گفتند مردم در برابر حاکم پاسخگو هستند ولی حاکم فقط در برابر خدا پاسخگو است.

وی بابیان اینکه اسلام چنین چیزی را قبول ندارد خاطر نشان کرد : اسلام همیشه این حق را دو طرفه می داند و هم مردم را نسبت به حاکمیت و هم حکومت را نسبت به مردم مسئول می داند.”
خیلی دلم میخواست یکی این قسمت از بیانات برام تحلیل کنه،فکرکنم ایهام داره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

گلستان بلاگ می گوید:

سلام
با تشکر از مطلب خوب شما
این مطلب با نام خودتان در گلستان بلاگ منتشر شد.
http://golestanblog.ir/%D9%86%D8%A8%D8%A7%DB%8C%D8%AF-%D8%B9%D8%AF%D8%A7%D9%84%D8%AA-%D8%B1%D8%A7-%D9%81%D8%AF%D8%A7%DB%8C-%D9%85%D8%B5%D9%84%D8%AD%D8%AA-%DA%A9%D8%B1%D8%AF/
منتظر مطالب بعدی شما هستیم.

ارسال نظر