افزایش نرخ کرایه غیرقانونی است
تعداد بازدید تعداد بازدید: 711 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 11:34 ق.ظ، یکشنبه، 18 فروردین، سال 1392 نظرات ۲ نظر

با شروع سال ۱۳۹۲ شاهد افزایش نرخ کرایه از سوی رانندگان خطی این بار به مبلغ ۳۰۰۰ ریال بوده ایم که مبلغ کرایه از ۵۰۰۰ ریال به ۸۰۰۰ ریال افزایش پیدا کرده است.

1345971557DSC_0492به گزارش رادکانا به نقل از سامانه اطلاع رسانی روستای سرکلاته خرابشهر (تمیشه)، سال گذشته شاهد افزایش 1000 ریالی نرخ کرایه تاکسی های خطی سرکلاته – کردکوی بوده ایم . این اقدام خودسرانه رانندگان خطی واکنش های مختلفی را به همراه داشت و علی رغم نارضایتی های فراوان و همچنین غیرقانونی دانستن این کار از سوی دهیاری و شورای اسلامی روستا یکسال همان نرخ غیرقانونی وجود داشت و مردم نیز به این موضوع تن در دادند و صدای اعتراضشان به گوش کسی نرسید.

با شروع سال 1392 بار دیگر شاهد افزایش نرخ کرایه از سوی رانندگان خطی این بار به مبلغ 3000 ریال بوده ایم. البته رانندگان دلایل زیادی برای این افزایش نرخ دارند که عمده دلیل آن افزایش هزینه های خودروی شخصیشان است.

این بار افزایش نرخ واکنش های شدیدتری میان مردم درپی داشت تا جاییکه دهیاری و شورای اسلامی بار دیگر واکنش نشان دادند و روز گذشته (شنبه 17 فروردین 1392) آقای عبدالرسول الوند دهیار روستای سرکلاته خراب شهر  با حضور در جمع رانندگان شدیدا به این موضوع اعتراض کردند و خواستار اخذ کرایه با نرخ قبلی (5000 ریال) شدند و در پی آن از رانندگان خواستند تا در جلسه ای در عصر همان روز در دهیاری حضور یابند تا پیرامون مسائل اخیر بحث و گفتگو گنند.

دیشب در تماسی که با دهیار داشتیم اعلام کردند که نتیجه گیری نهایی به جلسه ای موکول شد که با حضور بخشدار کردکوی و نماینده اتحادیه مربوطه برگزار خواهد شد. البته پیش از این نیز جلسه ای با چند تن از رانندگان داشتند و اعتراض خود را اعلام کرده بودند اما رانندگان کماکان بی توجه به این اعتراضات به کار خویش ادامه میدادند.

مسئول سایت تمیشه طی چند روز گذشته با چند تن از رانندگان خطی صحبت هایی داشته که موضوعات و پیشنهادات جالبی از طرف دوستان مطرح گردید: برخی از رانندگان افزایش هزینه های خودرو و همچنین دیگر هزینه های جانبی را دلیل این امر دانستند و افزایش نرخ را معقول و منطقی میدانند.

یکی از رانندگان نیز با این افزایش نرخ مخالف می باشد و نرخ قبلی را منطقی و منصفانه میداند اما به دلیل اینکه همکاران دیگر کرایه 8000 ریالی دریافت میکنند نمیتواند مخالف رفتارشان عمل کند. همچنین یکی از رانندگان از عدم صلاحیت (صلاحیت اخلاقی و فنی، نداشتن گواهینامه یا فقدان بیمه نامه مناسب مسافرکشی و …) چند تن از رانندگان حرفهایی به زبان می آورند که انسان را به فکر فرو می برد.

در این میان سخنان آقای حسین امامی مدیریت تاکسی تلفنی مهرورزان از همه جالب تر می باشد: ایشان گلایه های زیادی از اوضاع به وجود آمده طی چند سال اخیر داشتند که منجر به تعطیلی دو تاکسی تلفنی تمیشه و مهرورزان شده است. ایشان معتقدند با شروع به کار مجدد دو تاکسی تلفنی و حمایت مسئولین (دهیاری، شورای اسلامی، بخشداری واتحادیه تاکسی تلفنی ها و…) و تفویض اختیار و مدیریت تاکسی های خطی به مدیریت این دو تاکسی تلفنی میتوان مشکلات بوجود آمده را مدیریت کرد.

يكي از دانش آموزان روستا می گوید:

سلام. آقای فرماندار پدر من توانایی مالی ندارد هر روز 3000 تومن برای تحصیل بنده بدهد. آخه یک کشاورز که یک هکتار زمین داره و دو تا دانش آموز چجوری از عهده این مخارج بر بیاد؟ تورو خدا این موضوع را پیگیری کنید. اینجا خرتوخر شده. هرکی واسه خودش نرخ میذاره. اگه سال پیش جلوشونو میگرفتن امسال این کارو نمی کردن. مگه کشور قانون نداره؟

مهدی عارف خانی می گوید:

واقعا که بعضی از راننده ها هم شورش رو دراوردن باید با اونها جدی برخوردبشه… همین کارها رو انجام میدن که مشکلات زیاد میشه مثال گرانی که هست این افراد بدترش میکنن و خیلی مطالب که من وقت ندارم تایپ کنم لذا خودتون بهتر متوجه هستید

ارسال نظر