افزایش توانمندی نظامی و موشکی برای دفاع از نظام و کشور است
تعداد بازدید تعداد بازدید: 158 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 8:30 ب.ظ، جمعه، 20 فروردین، سال 1395 نظرات بدون نظر

امام جمعه گرگان با اشاره به تاکید مقام معظم رهبری بر توانمندی نظامی گفت: توامندی نظامی، در مواقع خاص، از حیثیت نظام و کشور، دفاع می‌کند.

نورمفیدیبه گزارش سرویس سیاسی رادکانا، آیت‌‌الله سید کاظم نورمفیدی ظهر امروز در خطبه‌های نمازجمعه گرگان با اشاره به اینکه قرآن تاکید کرده مسلمانان باید در همه زمینه‌‎های قدرت داشته باشند تا دشمنان به فکر تجاوز به آنها نباشند اظهار داشت: برای سربلندی اسلام و ایران باید در ابعاد مختلف مانند علمی، دیپلماسی و نظامی، توانمند شویم.

وی افزود: با توجه به نقش توانمندی نظامی در دفاع از کشور، بعید است کسی آن را نادیده بگیرد و نسبت به اهمیت آن، بی‌توجه باشد.

نماینده ولی فقیه در استان گلستان همچنین با گرامیداشت 20 فروردین ماه، سالروز دفاع از دستاوردهای هسته‌ای تصریح کرد: داشتن توانمندی صلح‌آمیز هسته‌ای حق مسلم ملت ایران است و ما هم براساس قواعد بین المللی باید از این حق، بهره‌مند شویم.

نورمفیدی افزود: متاسفانه قدرت‌های بین المللی، شرایط را به‌گونه‌ای ترسیم کردند که حق مسلم ما نادیده گرفته می‌شد اما جوانان دانشمند ایران تصمیم گرفتند که با اتکاء به داخل، به این توانمندی برسند.

وی افزود: شهید شهریاری، یکی از دانشمندان هسته‌ای این راه را آغاز کرد و با تلاش و پشتکار دیگر دانشمندان و حمایت نظام، توانستند به اورانیم غنی شده 20 درصد، دست پیدا کنند.

نماینده مردم استان گلستان در مجلس خبرگان رهبری، دستیابی به اورانیوم غنی شده 20 درصد را کار سختی دانست و تصریح کرد: از همین رو، اعجاب جهانیان برانگیخته شد، آن‌ها هیچ‌گاه گمان نمی‌کردند که ایران توانایی دستیابی به آن را داشته باشد.

نورمفیدی تاکید کرد: فشارهای بین المللی که با هدف از پا درآوردن ملت ایران اعمال شدند، تاثیری در اراده مردم نداشت و آن‌ها با عزم بیشتری از آرمان‌های نظام، حمایت کردند.

به گفته وی، اگر خواهان تداوم این راه هستیم باید در همه زمینه‌ها قوی باشیم تا هیچ کشوری به فکر تجاوز به ایران نباشد.

امام جمعه گرگان با اشاره به توافق هسته‌ای ایران و 1+5 گفت: در این توافق، به دنیا ثابت شد که ایران هیچ‌گاه به‌دنبال سلاح هسته‌ای نبوده و موج ایران هراسی که غرب به وجود آورده بود، از ابتدا هم دروغ بود.

نورمفیدی تاکید کرد: اعتراف مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی مبنی بر انحراف نداشتن ایران در برنامه هسته‌ای، بیانگر نادیده گرفتن حقوق مسلم ملت ایران در طول 13 سال مذاکرات هسته‌ای است.

وی با انتقاد از بهانه‌جویی‌های آمریکا در اجرای برجام اظهار کرد: این بهانه‌تراشی‌ها، به ضرر آمریکا و متحدان آنهاست و سبب شکست‌شان می‌شود و در این مذاکرات فشرده هسته‌ای، برای جهانیان ثابت شد که ایران به دنبال انرژی صلح‌آمیز هسته‌ای بود. /تسنیم

انتهای پیام/

ارسال نظر