افزایش نرخ ۲۰ درصدی تاکسی در گرگان کاملا منطقی و قانونی است
تعداد بازدید تعداد بازدید: 1,255 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 11:58 ق.ظ، چهارشنبه، 17 آبان، سال 1391 نظرات یک نظر

خبرگزاری فارس: عضو شورای اسلامی شهر گرگان گفت: افزایش نرخ تاکسی تا سقف ۲۰ درصد با شرایط موجود کاملا منطقی و قانونی است.

به گزارش رادکانا به نقل فارس، عبدالرضا چراغعلی عصر امروز در گفتگو با خبرنگار فارس در گرگان اظهار داشت: افزایش نرخ تاکسی دقیقا مطابق سنوات گذشته بوده و چیزی خارج از محدوده قانون نیست و هرساله شاهد افزایش 10 الی 15 درصدی قیمت تاکسی بوده‎ایم و این رشد در سال‎جاری نیز کمی با تاخیر صورت گرفته است.

وی به دلایل تاخیر افزایش نرخ تاکسی در گرگان اشاره کرد و بیان داشت: احساس می‎شد دولت مابه‎التفاوت نرخ تاکسی را به تاکسیرانان بدهد و شاید با قرار دادن سوبسید از مشکلات این قشر کم کند اما هیچ مساعدتی به رانندگان تاکسی نشد و اکنون پس از گذشت هشت ماه از سال شاهد افزایش نرخ تاکسی در شهر گرگان هستیم.

افزایش نرخ تاکسی در راستای دفاع از حقوق مردم و تاکسیرانان است

عضو شورای اسلامی شهر گرگان متذکر شد: با توجه به اینکه خیلی از هزینه‎ها افزایش داشته لذا نمی‎توانستیم بیش از این مقاومت به خرج داده و منتظر حمایت‎های دولت باشیم.

چراغعلی افزایش نرخ تاکسی را در راستای دفاع از حقوق مردم و تاکسیرانان عنوان و خاطرنشان کرد: تاکسیرانان قشر زحمتکش جامعه هستند، هیچ راننده‎ای از محل این درآمد، خانه‎دار نشده و نتوانسته زندگی راحتی را برای خود و خانواده‎اش تامین کند و این نشان می‎دهد شغل تاکسیرانی مناسب و پردرآمد نیست.

وی متذکر شد: قانونگذار مطابق مقررات، تعیین نرخ تاکسی و ناوگان حمل و نقل درون شهری را به شورای شهر واگذار کرده و طبیعی است هرگونه تعیین و تغییری در نرخ تاکسی باید بر اساس مقررات به تایید شورای شهر برسد.

نرخ‎های متفاوت رانندگان تاکسی باید با کنترل بیشتری صورت بگیرد

عضو شورای اسلامی شهر گرگان تاکید کرد: دستورالعمل‎ها، قوانین و مکاتباتی که صورت می‎گیرد قطعا نمی‎تواند خارج از قانون باشد.

چراغعلی در خصوص نرخ‎های متفاوت رانندگان تاکسی در یک مسیر مشخص خاطرنشان کرد: باید نظارت و بازرسی در این حوزه تقویت شود و بعضا نرخ‎های تعیین شده و قانونی ممکن است توسط برخی رانندگان رعایت نشود که این نظارت‎ها به عهده سازمان تاکسیرانی گذاشته شده و قطعا باید کنترل بیشتری صورت بگیرد تا خدایی ناکرده موجبات نارضایتی مردم فراهم نشود.

Haman می گوید:

باید قبول کنیم که نرخ تاکسی های داخل شهری خیلی بی منطق میره بالا ولی مطمئنن کسی به نظرات مردم تو این سطح احترام نمیذاره

ارسال نظر