افزایش ۳۰ درصدی قیمت آب
تعداد بازدید تعداد بازدید: 249 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 1:07 ب.ظ، دوشنبه، 13 مهر، سال 1394 نظرات بدون نظر

بر اساس مصوبه دولت، نرخ تعرفه آب شرب شهری به ازای هر واحد مسکونی برای مصارف ماهانه اعلام شد.

3645370_753به گزارش رادکانا،بر اساس مصوبه دولت، نرخ تعرفه‌های آب شرب شهری در کاربری‌های خانگی به ازای هر واحد مسکونی برای بازه مصارف کمتر از 15 متر مکعب در ماه به میزان 10 درصد، برای بازه مصارف از 15 تا 20 متر مکعب در ماه به میزان 15 درصد، برای مصارف بیش از 20 تا 40 متر مکعب در ماه به میزان 20 درصد، برای مصارف بیش از 40 متر مکعب در ماه به میزان 30 درصد و برای کاربری‌های غیرخانگی به میزان 20 درصد افزایش می‌یابد.

اگر چه برخی از مسئولان وزارت نیرو از افزایش تعرفه آب آشامیدنی سخن می گویند و آنطور که از مصاحبه‌ها و سخنرانی‌ها مشخص بود، این اتفاق در مهرماه رخ خواهد داد.

البته بر اساس قانون بودحجه سال 94، مجوز افزایش تعرفه آب به دولت داده شده بود چراکه طبق بند “ج” تبصره 8 این قانون، «تعرفه خدمات آب و فاضلاب در چهارچوب دستورالعملی که به پیشنهاد وزارت نیرو به تصویب شورای اقتصاد می‌رسد، تعیین می‌شود و تعرفه آب آشامیدنی روستاها به میزان 50 درصد تعرفه نزدیکترین شهر خواهد بود».

مقامات مسئول وزارت نیرو یکی از گزینه‌های جلوگیری از افزایش مصرف و همچنین کاهش زیان انباشته شرکتهای آبفا افزایش نرخ آب و واقعی شدن قیمت آن می‌دانند.

انتهای پیام/

ارسال نظر