افزایش۳۳ درصدی انهدام باندهای قاچاق مواد مخدر در استان گلستان
تعداد بازدید تعداد بازدید: 168 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 4:02 ب.ظ، پنج شنبه، 14 بهمن، سال 1395 نظرات بدون نظر

فرمانده انتظامی استان گلستان در مراسم تکریم و معارفه فرمانده انتظامی گنبدکاووس از افزایش۳۳ درصدی بود و انهدام باندهای قاچاق مواد مخدر طی۱۰ ماه گذشته در استان خبر داد.

Golestanema1به گزارش سرویس اجتماعی رادکانا به نقل از قابوس نامه، سردار علی اکبر جاویدان همچنین گفت: کشفیات مواد مخدر نیز در این مدت نسبت به سال گذشته 111 افزایش داشته است و در کل 4100 کیلوگرم انواع مواد مخدر در استان کشف شده است.

وی با اشاره به افزایش 27 درصدی دستگیری معتادین متحاجر و خرده فروشان و با توجه به منویات مقام معظم رهبری  بر اجتماعی کردن مبارزه با این آسیب و تلاش بیشتر در راستای فرهنگ سازی برای پیشگیری از آن تاکید کرد.

جاویدان با ابراز خرسندی از کاهش تصدافات استان تصریح کرد: تصادفات استان از ابتدای سال تا کنون 12 درصد کاهش داشته است که این عدد در تصادفات جرحی 13 درصد و تصادفات منجر به فوت 14 درصد است.

فرمانده انتظامی گلستان ادامه داد: در شهرستان گنبد نیز کاهش 16 درصدی تصادفات کلی را داشته ایم و در تصادفات جرحی 19 درصد و تصادفات منجر به فوت نیز 31 درصد در شهرستان گنبد شاهد کاهش بوده ایم.

وی با تاکید بر حفظ امنیت و ارتقاء احساس امنیت در جامعه، به عنوان یکی از تکالیف اساسی پلیس تصریح کرد: در راستای تامین امنییت برخورد با سارقان و سرقت ها نقش مهم دارد که در این مورد نیز شاهد کاهش 6 درصدی سرقت در گلستان بوده ایم که 74 درصد آن همراه با کشف اموال مسروقه بوده است  و سرقت در شهرستان گنبد با 5 درصد کاهش روبرو بوده است.

سردار جاویدان در بخش دیگری از سخنانش؛ اسلام، انقلاب ، ولایت فقیه و امنیت را از جمله نعمت های بزرگی دانست که خداوند به ایران عطا کرده است که به عنوان جزیره ثبات در منطقه از آن یاد می شود.

وی همچنین گفت: امنیت برایند کارکردهای موفق نظام اجتماعی ، سیاسی و حاکمیتی است که در صورت عدم تعامل  از بین می رود و نا امنی بروز می کند.

سردار علی اکبر جاویدان انقلاب را احیاگر اسلام ناب عنوان کرد که با رهنمودهای امام خمینی(ره) و رهبر معظم انقلاب در مسیر درست قرار گرفته است و با ولایت فقیه به اسلام آبرو داده است و اگر ولایت فقیه نبود انقلاب ما نیز همچون دیگر انقلاب ها به انحراف کشیده می شد.

فرماندار گنبدکاووس نیز در این مراسم یکی از دغدغه های اساسی مسئولین شهرستان را کاهش آسیب های اجتماعی عنوان کرد که نیروی انتظامی می تواند با تعامل هر بیشتر در این راستا به نهاد های متولی کمک کند.

عبدالقدیر کریمی با اشاره به اجرای طرح شهید شوشتری در استان و شناسایی دو محله آلوده دیگر در گنبدکاووس برلزوم همکاری و تعامل بیشتر در راستای این طرح تاکید کرد.

وی ضمن قدردانی از زحمات نیروی انتظامی و فرمانده اسبق توجه بیشتر به حوزه رفع ترافیک شهری را یک ضرورت خواند که انتظار می ورد هماهنگی بیشتری از سوی پلیس راهور با مسئولین شهری انجام شود.

گفتنی است در این مراسم سرهنگ محمود علیفر فرمانده اسبق انتظامی بندرگز و کردکوی به مدت سه سال به عنوان فرمانده انتظامی گنبد معارفه شد و سرهنگ محمدعلی عسگری نیز پس از تکریم در این جایگاه به عنوان رئیس پلیس پیشگیری استان گلستان به خدمت خود ادامه خواهد داد.

انتهای پیام/

ارسال نظر