افزوده‌ شدن بخش ویژه «مرگ بر آمریکا» به جشنواره عمار/ارسال ۴۰۳ اثر به دبیرخانه
تعداد بازدید تعداد بازدید: 640 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 3:58 ب.ظ، سه شنبه، 14 آبان، سال 1392 نظرات بدون نظر

بامروت‌نژاد از افزوده ‌شدن بخش ویژه «مرگ بر آمریکا» به جشنواره عمار خبر داد و گفت: این بخش شامل فیلم‌هایی است که مربوط به جنایات و توطئه‌های آمریکا علیه ملت ایران و رابطه ایران و آمریکاست که به صورت جداگانه داوری می‌شود.

865696b948ed-9106-4da8-bfa2-d1274a1abef0به گزارش رادکانا به نقل از فارس، حامد بامروت‌نژاد مسئول دبیرخانه دائمی جشنواره فیلم عمار در گفت‌وگو با فارس از افزوده شدن بخش ویژه «مرگ بر آمریکا» به بخش مسابقه فیلم این جشنواره خبر داد و گفت: در فراخوان دوره چهارم جشنواره علاوه بر بخش مسابقه که شامل موضوعات 5 گانه بود بخشی ویژه به عنوان «اقتصاد مقاومتی» داشتیم و  اینک در آستانه 13 آبان بخش ویژه «مرگ بر آمریکا» را اعلام کردیم.

وی افزود: این بخش شامل فیلم‌هایی است که مربوط به جنایات و توطئه‌های آمریکا علیه ملت ایران و رابطه ایران و آمریکا است که به صورت جداگانه داوری می‌شود و به آنها جایزه تعلق می‌‌گیرد.

بامروت‌نژاد ادامه داد: فیلم‌های حاضر در این بخش می‌تواند در همه قالب‌های جشنواره اعم از مستند، داستانی بلند و کوتاه، نماهنگ و انیمیشن باشد.

وی با بیان اینکه این موضوع در دل موضوعات دیگر جشنواره بود اما به صورت ویژه آن را جدا کردیم درباره علت افزوده شدن این بخش به جشنواره گفت: به علت شرایط زمانی و مکانی این احساس بود که این مسئله باید برجسته‌تر شود و حافظه تاریخی ملت تقویت شود.

* تاکنون 350 اثر در بخش مسابقه شرکت کرده‌اند

بامروت‌نژاد در ادامه این گفت‌وگو درباره تعداد فیلم‌های رسیده به دبیرخانه جشنواره عمار، گفت: تاکنون 350 اثر در بخش مسابقه شرکت کرده‌اند و 33 اثر در بخش اقلام تبلیغی و 20 اثر در بخش «فیلم‌ما» شرکت کرده‌اند.‌

وی افزود: از 350 اثر حاضر در بخش مسابقه اصلی، 57 اثر فیلمنامه است و 293 اثر اعم از مستند، داستانی کوتاه و بلند، انیمیشین و نماهنگ هستند.

بامروت‌نژاد همچنین از تهیه یک جزوه آموزشی برای علاقمندان شرکت در بخش مسابقه «فیلم‌ما» جشنواره خبر داد و گفت: برای علاقمندان مبتدی این جزوه در پایگاه جشنواره عمار قرار گرفته است که با تاکید بر موضوع 13 آبان این بخش است.ش

ارسال نظر