آقای رئیس جمهور اعتماد سازی به چه قیمتی؟!
تعداد بازدید تعداد بازدید: 404 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 10:11 ق.ظ، سه شنبه، 15 مرداد، سال 1392 نظرات بدون نظر

سخنان ارزشمند جناب دکتر روحانی رئیس جمهور محترم در مراسم تحلیف حاوی مضامین عالی و حکایت از روحیه استقلال خواهی و اعتقاد راسخ به عزت و سربلندی ایران در تمامی عرصه ها بویژه در سیاست خارجی و سطح بین المللی داشت .

13757250091معظم له به کرات احترام متقابل به حقوق تمامی ملل را بیان و اظهار امیدواری کرد که کشورها در روابط بین المللی استقلال و تمامیت ارضی یکدیگر را به رسمیت بشناسند.
اعتقاد و پایبندی به صلح جهانی با همکاری کشورها و حل مسالمت آمیز مشکلات کشورها مخصوصا تنازعات و درگیری های موجود در منطقه بدون دخالت نظامی دیگر کشورها از دیگر مطالبی بود که ایشان مبسوط بیان نمودند.
آنچه رئیس جمهور محترم در زمینه اعتماد سازی در روابط بین کشورها فرمودند جای تأمل و مداقه دارد.
حسب مثل معروف (مومن دوبار از یک سوراخ گزیده نمی شود) عارضم: ایران در مراحل حساسی جهت جلب حمایت دول خارجی مخصوصا آمریکا و اتحادیه اروپا به آنها اعتماد و بیانیه سعد آباد را امضاء و اجرا کرد که همان تعلیق داوطلبانه غنی سازی اورانیم بود از رهگذر این اعتماد سازی یک طرفه چه دستاورد مهمی نصیب ملت ایران شد؟
اگر این حرکت تیم هسته ای مذاکره کننده مثبت و در راستای حفظ استقلال و خود اتکایی کشور بود چرا مقام معظم رهبری از دولت وقت خواست هرچه سریعتر نسبت به فک پلمپ و جمع آوری دوربین های کارگذاشته شده اقدام و دولت نیز این چنین کرد؟
حافظه تاریخی ملت ایران هیچوقت تسلط خواهی ابر قدرت ها مخصوصا امریکا و اتحادیه اروپا بویژه ترفندهای روباه پیر استعمار انگلستان را از یاد نخواهد برد.
مگر همین چند روز قبل نبود که کنگره آمریکا با اکثریت آرا تحریم ها بر علیه ایران را تمدید کرد؟!
امیدوارم منظور رئیس جمهور محترم اعتمادسازی کشورها منهای آمریکا و هم پیمانانش باشد زیرا به آمریکا و اذنابش هیچ اعتمادی نیست.

برگرفته از وبلاگ ایلوار گلستان: مسلم رستمانی

 

ارسال نظر