المپیاد شهرستانی طرح ملی دادرس در کردکوی برگزار شد
تعداد بازدید تعداد بازدید: 1,137 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 12:49 ب.ظ، شنبه، 3 اسفند، سال 1392 نظرات یک نظر

المپیاد شهرستانی طرح ملی دادرس با همکاری مدیریت آموزش و پرورش کردکوی و سازمان جوانان جمعیت هلال احمر در این شهرستان برگزار شد.

radkana (1)به گزارش رادکانا، خانم معلم کارشناس سلامت و تندرستی اداره آموزش و پرورش شهرستان کردکوی در خصوص این المپیاد در گفتگو با خبرنگار ما گفت: مرحله شهرستانی المپیاد طرح دادرس با همکاری مدیریت آموزش و پرورش کردکوی و سازمان جوانان جمعیت هلال احمر شهرستان در محل سازمان هلال احمر برگزار شده است.

وی ادامه داد: دانش آموزان توسط یک مربی که از دبیران همان آموزشگاه بوده است آموزش هایی از قبیل؛ پناهگیری و خروج اضطراری، ارزیابی و کنترل علائم حیاتی، پانسمان، بانداژ و آتل‌بندی،حمل مصدوم، اطفاء حریق و چادر زنی را دیده اند.

معلم اضافه کرد: پس از آموزش مربیان هر مدرسه حداقل یک گروه 28 نفری را به منظور مسابقه با مدارس دیگر به جمعیت هلال احمر معرفی کرده که دانش اموزان به دو شکل تئوری و عملی به رقابت پرداختند که در پایان گروه برتر راهی مسابقات استانی می شوند.

radkana (2)

 

کارشناس سلامت و تندرستی اداره آموزش و پرورش شهرستان کردکوی در ادامه خاطرنشان کرد: منظور از دادرس یعنی “دانش آموز آماده در روزهای سخت” است که هدف از اجرای این طرح افزایش سطح ایمنی و کاهش پیامدهای وقوع حوادث در مدارس می باشد .

وی در خاتمه در خصوص اهداف این طرح اظهار داشت: بهره مندی هدفمند از ظرفیت های موجود در آموزش و پرورش در مواقع اضطراری و توسعه و ترویج ظرفیت های خود امدادی و سازماندهی تیم های اولیه مدیریت بحران مبتنی بر دانش آموزان آموزش دیده، توانمند و برخوردار از مهارت های کارگروهی از اهداف مهم این طرح است.

کردکویی 1 می گوید:

ماشا الله آقای زاهد خیلی خوش عکس هست هرجا عکس یادگاری می گیرند ایشان صف اول هستند !

ارسال نظر