الیاسی فرماندار کردکوی: ایران یک محور تاثیر گذار در جهان است
تعداد بازدید تعداد بازدید: 627 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 12:25 ق.ظ، پنج شنبه، 19 بهمن، سال 1391 نظرات بدون نظر

در ششمین روز از برگزاری مراسمات دهه فجر و جشن پیروزی انقلاب اسلامی ایران مراسم جشن انقلاب با موضوع ۱۰ شب در ۱۰ مسجد با حضور فرماندار و روسای ادارات، روحانیون، خانواده های معظم شاهد و ایثار گر و مردم ولایتمدار در مسجد آیت الله روشنی روستای یساقی برگزار شد.

604376_vkwkQKrmبه گزارش رادکانا، در ششمین روز از برگزاری مراسمات دهه فجر و جشن پیروزی انقلاب اسلامی ایران مراسم جشن انقلاب با موضوع 10 شب در 10 مسجد با حضور فرماندار و روسای ادارات، روحانیون، خانواده های معظم شاهد و ایثار گر و مردم ولایتمدار در مسجد آیت الله روشنی روستای یساقی برگزار شد.
در این مراسم الیاسی فرماندار کردکوی ضمن تبریک و تهنیت این ایام و یاد و خاطره امام (ره) و شهدای انقلاب علی الخصوص شهدای انقلاب این روستا گفت: روستای یساقی یکی از روستاهای انقلابی در سطح شهرستان بوده که در اوایل انقلاب همگام با مردم درتظاهرات برعلیه شاه و پیروزی انقلاب اسلامی تأثیر به سزایی  داشته است .
وی افزود: شهیدان روشنی، میاندره و …از جمله شهدائی هستند که در پیروزی انقلاب اسلامی و در جنگ تحمیلی فعالیت بسزائی داشته اند که سند زنده ای برهمگان می باشد .
الیاسی برکات انقلاب اسلامی ایران را در 12 محور برشمرد و افزود: یکی از برکات این انقلاب اسلامی ایران که امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری از آن همیشه یاد کردند، حمایت از محرومین و محرومیت زدائی بوده است که ایشان ادارات بنیاد مسکن روستائی، بهزیستی و کمیته امداد را دایر نمودند که خدمات خوبی را برای مردم داشته اند.
الیاسی در ادامه این خدمات و برکات را شامل حفظ کرامت و عزت انسانی، توانمند سازی و ایجاد کسب کار، حمایت از ارکان زندگی و تحکیم خانواده، خود کفائی زنان سرپرست خانوار، کمک به ایتام و دانش آموزان و دانشجویان، مسکن محرومین، آموزش و بهداشت و درمان، بیمه و اشتغال و مستمری به مردم را بر شمرد.
وی همچنین در مباحث اقتصادی جامعه به  بحث تحریم ها و تهدید های دشمنان پرداخت و افزود: دشمن در صدد بر هم زدن مردم بین مسئولین و دولت است و هر روز تحریم ها و تهدیدها را بیشتر می کند اما مردم ما همیشه بیدارند و قناعت پیشگی را در تحریم ها در  دوران هشت سال دفاع مقدس تجربه کردند.
وی با اشاره به  نزدیک شدن جشن پیروزی  انقلاب در 22بهمن گفت: حضور مردم در صحنه،  34  سال شکل گرفته و یکبار دیگر این حرکت عظیم را  با حضور خود نشان خواهند داد.
الیاسی افزود : با توجه به در پیش بودن انتخابات  ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا در سال جدید  دشمن به دنبال کمرنگ کردن مردم در انتخابات وعدم حضور مردم را دربرنامه خود پیاده کرده تا نارضایتی مردم را از کشور اسلامی نشان دهند ولی مردم ما با صلابت تر از همیشه وهوشیاری کامل و بیعت با امام و شهیدان و مقام معظم رهبری مانند گذشته با حضور حداکثری شرکت خواهند کرد.

قبل از مراسم رسمی این جشن، افتتاح نمایشگاه کتاب وآثار تاریخی دوران انقلاب و نشریه آن دوران بدست فرماندار وامام جماعت مسجد افتتاح شد.

در پایان مراسم سرود گروه ناشنوایان انقلاب و شاعر برجسته، فرزند مرحوم آقاسی شعری در وصف انقلاب سرودند.

همچنین فرماندار وهیئت همراه از خانواده شهید  روشنی از مبارزین انقلاب وجنگ تحمیلی دیدار نمودند.

ارسال نظر