امامزاده عبدالله (ع) گرگان گلباران شد
تعداد بازدید تعداد بازدید: 711 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 2:49 ب.ظ، پنج شنبه، 21 شهریور، سال 1392 نظرات بدون نظر

به مناسبت «روز ملی تکریم و بزرگداشت امامزادگان» ضریح امامزاده عبدالله (ع) شهرستان گرگان با حضور مسئولان استانی غبارروبی، عطرافشانی و گلباران شد.

13901221000307_PhotoAبه گزارش رادکانا، رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان گرگان بعدازظهر امروز در همایش تکریم و بزرگداشت امامزادگان در آستان مقدس امامزاده عبدالله (ع) شهرستان گرگان اظهار داشت: تکریم بقاع متبرکه و امامزادگان اقدام شایسته‎ای بود که از سوی شورای عالی انقلاب فرهنگی به ثبت رسید که به همین منظور پنجم ذی‎القعده به عنوان روز ملی تکریم امامزادگان در تقویم کشور جای گرفت.

حجت‎الاسلام روح‎الله سلیمانی‎فرد با بیان اینکه بقاع متبرکه به عنوان اماکن بهشتی محسوب می‎شوند، تصریح کرد: آرامش رهاورد و توشه‎ای است که زائران دلخسته در حرم امامزادگان کسب فیض می‎کنند.

وی افزود: در این زندگی ماشینی که تکنولوژی و امکانات رو به توسعه و پیشرفت است؛ به جای اینکه به آرامش برسیم این وسایل زمینه آسایش انسان را به همراه آورده است؛ چنانکه زندگی ماشینی و تکنولوژی به جای آنکه آرامش‎محور باشند آسایش‎محور هستند.

آرامش و قلب مطمئنه گمشده بشر امروز است

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان گرگان با بیان اینکه آرامش و قلب مطمئنه گمشده بشر امروز است، خاطرنشان کرد: امامزادگان بستری مناسب برای رسیدن به آرامش هستند و خادمانی که در بخش‎های فرهنگی و عمرانی تلاش می‎کنند به فیوضات معنوی نائل خواهند شد.

سلیمانی‎فرد با تأکید بر اینکه مودت به اهل بیت (ع) و خاندان عصمت و طهارت، مزد رسالت است، خاطرنشان کرد: کسانی که در راه امامزادگان تلاش می‎کنند مودت فی‎القربی دارند.

وی، یکی از کرامت‎های شیعه را برخورداری از قبور و مزار امامزادگان دانست و افزود: نباید از زیارت امامزادگان غافل شویم و خود را از این مهم محروم کنیم.

برنامه‎های فرهنگی مورد توجه مسئولان باشد/ گلستان برخوردار از 120 بقعه متبرکه

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان گرگان با بیان اینکه امامزادگان و بقاع متبرکه از نظر ظاهری و توجهات معنوی برای مردم موثر واقع شوند، گفت: اجرای برنامه‎های فرهنگی باید مورد توجه مسئولان قرار بگیرد و امامزادگان به کانون نشر فرهنگ اسلامی تبدیل شوند.

سلیمانی‎فرد با اشاره به اینکه گلستان از 120 بقعه متبرکه برخوردار است، بیان داشت: تعداد 60 بقعه در مرکز گلستان واقع شده است و تمام امامزادگان به کارگاه‎های عمرانی تبدیل شده‎اند، در این راستا گرچه اعتبارات دولتی دچار مشکل بود اما در سال گذشته و شش ماهه دوم امسال حجم فعالیت‎های عمرانی بیش از دو برابر نسبت به سنوات گذشته افزایش یافت.

وی از آغاز عملیات اجرایی مجتمع فرهنگی، قرآنی میقات‎الرضا در روستای روشن‎آباد خبر داد و گفت: این مجتمع فردا در امامزاده عبدالله (ع) و امامزاده فضل‎الله (ع) روشن‌آباد کلنگ‎زنی می‎شود.

سلیمانی‎فرد اظهار داشت: مساحت مجتمع فرهنگی، قرآنی میقات‎الرضا در روشن‎آباد 600 مترمربع است که تلاش خواهیم کرد تا پایان سال‌جاری به اتمام برسد.

زمینه خدمات‎دهی مناسب به زائران فراهم شود

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان گرگان با بیان اینکه باید زمینه خدمات‎دهی مناسب به زائران فراهم شود، تصریح کرد: امامزادگان بسترهای مناسب فرهنگی و معنوی به شمار می‎روند و مردم با مراجعه به آنها می‎توانند خود را در مقابل بسیاری از ناهنجاری‎ها و آسیب‎های اجتماعی مصون کنند.

سلیمانی‎فرد با بیان اینکه برنامه‎های فرهنگی در طول سال انجام می‎شود، خاطرنشان کرد: زائران باید از بستر برنامه‎های فرهنگی راه کمال بجویند و در مسیر سعادت قرار بگیرند.

وی با بیان اینکه دهه کرامت جشن عید تا عید است، یادآور شد: این ایام روز تکریم امامزادگان است لذا باید به اندازه ظرفیت خویش ره توشه معنوی از سایه‌سار خاندان عصمت و طهارت برای خود جمع کنیم./فارس

ارسال نظر