امام جمعه موقت کردکوی در مدرسه شاهد راهنمایی دختران به اقامه نماز جماعت پرداخت.
تعداد بازدید تعداد بازدید: 3,405 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 7:03 ب.ظ، پنج شنبه، 13 مهر، سال 1391 نظرات بدون نظر

رادکانا: نماز ظهر روز چهارشنبه مدرسه راهنمایی شاهد دختران به امامت حجت الاسلام شریعتی امام جمعه موقت کردکوی برگزار شد که در این میان دانش آموزان به پرسش مسائل دینی و شرعی خود از ایشان پرداختند. در این مراسم حجت الاسلام شریعتی سوالاتی را در مورد دین و معنویات مطرح کردند که دانش آموزان به این سوالات پاسخ داده و با مسائلی از این قبیل آشنایی خوبی پیدا کرده اند. که در پایان مراسم به دانش آموزانی که جواب مثبت دادند جوایزی به رسم یادبود و لوح تقدیری به برخی کارکنان اعطا گردید. این اقدام سازمان آموزش قابل تحسین بوده و ان شاالله که در آینده این قبیل اقدامات بیشتر شود.

به گزارش رادکانا به نقل از روابط عمومی آموزش و پرورش، چهارشنبه 12/7/91  پس از اذان ظهر حجه الا سلام والمسلمین حاج آقا شریعتی  امام جمعه موقت شهرستان کردکوی درنماز خانه  مدرسه شاهد راهنمایی دختران به اقامه  نماز جماعت پرداخت وبه پرسش دانش آموزان درخصوص احکام  پاسخ گفت.

این مراسم با حضور حجه الا سلام والمسلمین حاج آقا شریعتی  امام جمعه موقت شهرستان کردکوی ، سید سجاد بنی هاشم مسئول اقامه نماز و رییس شورای اسلامی شهرستان کردکوی ، محمد حسین شاعری معاون پرورشی ،آهنگری کارشناس اقامه نماز آموزش و پرورش شهرستان کردکوی در جمع دانش آموزان برگزارشد.

 حجه الا سلام والمسلمین حاج آقا شریعتی  امام جمعه موقت شهرستان کردکوی با طرح سوال ازدانش آموزان  دراین مراسم گفت: مقدمات نماز 5چیز است :قبله شناسی ، وقت شناسی ،ستر عورت،مکان نمازوطهارت  که در پیرامون آن توضیحاتی را بیان نمود.

حاج آقا شریعتی  درخصوص واجبات نماز با طرح سوال از دانش آموزان   افزود : واجبات  رکن نماز 5چیز   وواجبات غیررکن نماز6چیز می باشد .

 ایشان با برشمردن :رکن نماز شا مل : نیت ،تکبیره الا احرام  ، قیام ،رکوع و سجود نیز واجب غیر رکن شامل: قرائت ،ذکر،ترتیب ،موالات ،تشهد و سلام نماز دانش آموزان را نسبت به شناخت و درک مفهوم نماز ترغیب نمودند.

دراین مراسم به دانش آموزانی که به پرسش ها جواب صحیح داده بودند به رسم یادبود جوایزی اهداء گردیدو به همکارانی که در زمینه نماز فعالیت داشتند لوح تقدیر و جوایزی اهداء شد.

ارسال نظر