امام حسن (ع) سهم مهمی در گسترش و نشر اسلام و تعالیم بلند نبوی داشت
تعداد بازدید تعداد بازدید: 215 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 4:21 ب.ظ، جمعه، 12 تیر، سال 1394 نظرات بدون نظر

حجت الاسلام محمودی: اهل بیت معصومین(ع) به عنوان سرمایه های گرانقدری برای ما هستند که باید سیره آن بزرگواران را در برنامه های خود وارد کنیم.

8615111به گزارش سرویس مذهبی رادکانا،حجت الاسلام غلامحسین محمودی در گفتگو با خبرنگار رادکانا، ضمن تبریک ولادت کریم اهل بیت حضرت امام حسن(ع) و آغاز هفته اکرام، گفت: دومین پیشوای شیعیان سهم مهمی در گسترش و نشر اسلام و تعالیم بلند نبوی داشتند و سیره زندگی ایشان، بهترین الگو برای همه انسان ها است.
رئیس اداره تبلیغات اسلامی کردکوی، توجه خاص به فقرا و مستمندان را از ویژگی های بارز امام حسن (ع) برشمرد و گفت: انسان اگر بخواهد به جایگاه متعالی برسد باید به فقرا، مستمندان و نیازمندان کمک کند
وی با بیان اینکه سراسر زندگی آن حضرت برای ما الگو بوده و باید از ابعاد مختلف زندگی آن امام همام درس بگیریم ، تصریح کرد: با مطالعه سیره و ابعاد تاریخی این پیشوای بزرگوار می‌توان به این حقیقت پی برد که ایشان در زمینه تواضع، شهامت، حلم و بردباری و دیگر اخلاق پسندیده در اوج کمال بوده‌اند.
محمودی همچنین با تاکید بر وظیفه سنگین و موثر مبلغان در ترویج اسلام ناب و آموزه های دینی در ممالک مختلف جهان، گفت: در زمان پیشوای دوم شیعیان، به دلیل به درستی صورت نگرفتن رسالت تبلیغ صحیح دین و آموزه های اصیل اسلامی، تازه مسلمان ها معاویه را صالح حکومت تصور می کردند و به دلیل عدم اطلاع از آنچه در شام می گذشت، طرفدار معاویه بودند.
این مقام مسئول با تاکید بر این که حرکت در راستای سیره نورانی اهل بیت معصومین(ع) زمینه ساز سعادت و تعالی می شود،بیان داشت: باید سیره نورانی این بزرگواران را به نحوی شایسته در برنامه های زندگی خود اجرایی کنیم.
حجت الاسلام محمودی در خاتمه با اشاره بر این که داشته ها و نعمت های ارزشمندی داریم که باید از آن بهره گیری کنیم، خاطرنشان کرد: اهل بیت معصومین(ع) به عنوان سرمایه های گرانقدری برای ما هستند که باید سیره آن بزرگواران را در برنامه های خود وارد کنیم.

ارسال نظر