امروز دنیا به امام حسین(ع) بیشتر از همه زمان ها نیاز دارد
تعداد بازدید تعداد بازدید: 834 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 7:40 ب.ظ، پنج شنبه، 9 آبان، سال 1392 نظرات بدون نظر

آیت الله نورمفیدی گفت: اکنون در دنیا ۷۰۰۰ فرقه پیدا شده است که هر کدام دنیا را به سوی خود جذب می کند و به انحراف می کشاند.

IMG_3222به گزارش خبرنگار رادکانا، آیت الله سید کاظم نورمفیدی نماینده ولی فقیه و امام جمعه گرگان در مراسم اختتامیه یازدهمین اجلاس پیرغلامان حسینی با اشاره به جنگ های همیشگی میان حق و باطل در طول تاریخ گفت : چه عاملی حادثه کربلا را در میان همه جنگ های طول تاریخ متمایز می کند و چرا عاشورا این قدر جلوه کرده است ؟ باید در کربلا رمزی نهفته باشد و صبغه هایی در آن وجود دااشته باشد .

وی افزود : پیامبر اکرم (ص) ، امام علی (ع) و حضرت زهرا (س) قبل از واقعه عاشورا بارها به آن اشاره داشته اند و با اینکه همه امامان شیعه شهید شده اند ولی انگشت اشاره همه آنان به سمت عاشورا و امام حسین (ع) است .

امام جمعه گرگان با اشاره به رموز نهفته در واقعه عاشورا گفت : رمز و راز ماندگاری کربلا در 3 چیز است :

اول : کربلا و عاشورا ، صحنه اوج در گیری حق و باطل است . با اینکه درگیری حق و باطل همیشه وجود داشته ولی نقطه اوجش عاشوراست . در واقعه کربلا باطل با تمام هویت ، شئون و توانش ظاهر شد و حق هم با تمامی جلوه هایش خودنمایی کرد که امام حسین جلوه تمام نمای حق در عاشورا بود .

دوم : تمام اصول اساسی اسلام و نکات ریز اخلاقی آن در واقعه عاشورا قابل مشاهده است از اصل توحید تا وفا .

سوم : عاشورا ، پایه ها و بنیان های باطل را لرزاند و هنوز هم این بنیان ها از تاثیر عاشورا می لرزد .

نورمفیدی در ادامه با اشاره به جایگاه والای شعر و مداحان در اسلام ، شروطی برای حفظ این جایگاه پیر غلامان ذکر کرد و گفت : شعرا و مداحان شعری بگویند و شعری بخوانند که مانند کمیت بن زید اسدی باشد و شعر آنان آگاهی بخش بوده و جهل و ضلالت را از جامعه بزداید و مردم را به سوی نور هدایت کند و در نهایت شعر ما حق و حقیقت را نشان دهد .

وی با اشاره به دو روی متفاوت داشتن واقعه عاشورا از شعرا و مداحان و پژوهش گران خواست به هر دو روی این واقعه توجه کنند و گفت : یک روی واقعه عاشورا جنایت ، ظلم ، اشک ، آه و مصیبت است که قهرمان آن یزید و سپاهیانش هستند و روی دوم عاشورا تمام خوبی ها و فضیلت هاست که قهرمان آن امام حسین (ع) و یاران با وفای اویند .

نماینده ولی فقیه در استان گلستان در پایان با اشاره به اینکه امروز دنیا بیشتر از همه زمان ها به امام حسین(ع) نیاز دارد گفت : اکنون در دنیا 7000 فرقه پیدا شده است که هر کدام دنیا را به سوی خود جذب می کند و به انحراف می کشاند و چه کسی به جز امام حسین (ع) و عاشورا می تواند دنیا را نجات دهد .

ارسال نظر