امر به معروف و نهی از منکر توجه بسیار جدی آموزش و پرورش را می طلبد.
تعداد بازدید تعداد بازدید: 1,095 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 10:50 ق.ظ، سه شنبه، 30 آبان، سال 1391 نظرات بدون نظر

رییس سازمان بسیج مستضعفین گفت: در جامعه امروز ترویج امر به معروف و نهی از منکر توجه بسیار جدی آموزش و پرورش را می طلبد.

به گزارش رادکانا به نقل از پایگاه اینترنتی بسیج، سرتیپ بسیجی محمد رضا نقدی در همایش علمی امر به معروف و نهی از منکر در حوزه تعلیم و تربیت که در مرکز فرهنگی سید الشهدا (ع) برگزار شد گفت: در این ایام، نشست های علمی گوناگونی با موضوع امر به معروف و نهی از منکر برگزار و مقالات متعددی ارائه می شود چرا که امر به معروف و نهی از منکر از واجب ترین فرایض الهی است.

سردار نقدی با اشاره به مهارتی بودن امر به معروف و نهی از منکر که در یکی از مقالات ارائه شد، اظهار کرد: متاسفانه اغلب مواضع و بیانات طرح شده در زمینه امر به معروف و نهی از منکر، انتقادات سطحی و مطالبات غیر عملی می باشد.

ایشان با اشاره به شرایط امر به معروف و نهی از منکر از لحاظ فقهی اظهار داشت: با توجه به شرایط ویژه و لزوم شناخت معروف و منکر، مخاطب، تاثیر گذاری و نداشتن مفسده در می یابیم که امر به معروف و نهی از منکر مهارت خاصی می خواهد.

رییس سازمان بسیج مستضعفین در ادامه با طرح این سوال که آیا خروجی دستگاه تعلیم و تربیت ما مهارت های امر به معروف و نهی از منکر را با خود دارد، اظهار داشت: احساس مسئولیت در جامعه، شجاعت ابراز، انتقاد پذیری و … از جمله مواردی می باشد که باید نیروی تحت تعلیم در مدارس آموزش دیده و بدان عمل کند تا در جامعه جاری شود.

ایشان با استناد به مقالات ارائه شده و جریان سازی درباره ی امر به معروف و نهی از منکر بیان کرد: در جامعه امروز ترویج امر به معروف و نهی از منکر توجه بسیار جدی آموزش و پرورش را می طلبد.

وی امر فوق را از ماموریت های بسیج فرهنگیان عنوان نمود و گفت: انشاءالله در سالهای آینده واژه امر به معروف و نهی از منکر را به عنوان فریضه فراموش شده نام نبرده و اقدامات عملی انجام دهیم.

گفتنی است در این همایش که با حضور دکتر حاجی بابایی -وزیر آموز و پرورش- و مسئولان بسیج فرهنگیان و معاونین آموزش و پرورش و معلمان برجسته برگزار شد دکتر رمضانیان- مسئول بسیج فرهنگیان- گزارشی از فعالیت های بسیج فرهنگیان ارائه نمود.

ارسال نظر