انتخابات همدلی و مشارکت را در مردم بوجود می آورد
تعداد بازدید تعداد بازدید: 723 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 11:09 ق.ظ، پنج شنبه، 9 خرداد، سال 1392 نظرات بدون نظر

همایش حضور جهادی و حماسه سیاسی صبح امروز با حضور مسئولین شهرستان و کاندیداهای چهارمین دوره انتخابات شورای اسلامی شهر و روستاهای شهرستن کردکوی در تالار شهید بهشتی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کردکوی برگزار شد.

IMG_0014به گزارش خبرنگار رادکانا، رمضانعلی الیاسی فرماندار کردکوی در این همایش خطاب به کاندیداهای چهارمین دوره شورای اسلامی شهر و روستا عنوان کرد: شما کاندیداها یکی از ارکان مهم نظام هستید.

وی افزود: به خاطر این وجود شما برای نظام مهم است که انتخابات در جمهوری اسلامی ایران دارای جایگاه قانونی ویژه ای می باشد.

فرماندار کردکوی با اشاره به این نکته که جایگاه انتخابات جایگاه بسیار ارزشمندیست خاطرنشان کرد: زیرا انتخابات جمهوری اسلامی ایران دارای بالاترین سطح مشارکت در بین کل کشورهای جهان است که این باعث عظمت بخشی به انتخابات می شود.

وی در ادامه تصریح کرد: همانگونه که در انتخابات هیأت نظارت، اجرایی، بازرسی و غیره تشکیل شده پس باید به همان میزان کاندیدا هم وجود داشته باشد تا ارکان نظام شکل گیرد و مهم تر از همه باید مردم هم در انتخابات حضور گسترده داشته باشند تا حماسه سیاسی خلق شود.

رمضانعلی الیاسی در ادامه سخنان خود خطاب به کاندیداها اظهار داشت: حماسه شکل نمی گیرد مگر اینکه تک تک شماها در عرصه انتخابات حضور داشته باشید.

وی در قسمتی از سخنان خود زمینه سازی اعتماد و باور عمومی را هم در کاندیدا و هم در مردم را از اهداف هیأت ارایی دانست و افزود: هدف از هیأت اجرایی این است که زمینه اعتماد و باور عمومی را هم در کاندیدا و هم در مردم بوجود آورد تا هم کاندیدا براحتی و در امنیت فعالیت های تبلیغاتی خود را داشته باشند و هم مردم با اعتماد کامل در پای صندوق های اخذ رأی حاضر شوند.

فرماندار کردکوی حفظ فضای دوستانه و رقابتی سالم را از کاندیداها خواست و و افزود: آن چیزی که مردم از شما کاندیداها انتظار دارند این است که هر چند انتخابات یک میدان مسابقه و رقابت گرم اما رزمگاه نیست تا کسی را با ناجوانمردی از میدان بیرون کنیم.

وی ادامه داد: اگر قرار است رزمی صورت گیرد باید بر علیه دشمن صورت گیرد و دشمن را از عرصه خارج کنیم.

وی با اشاره به این نکته که انتخابات یک سرمایه گذاری ملیست، گفت: انتخابات همدلی و مشارکت را در مردم بوجود می آورد.

الیاسی با اشاره به اینکه انتخابات نباید زمینه ای برای برهم زدن امنیت باشد، تأکید کرد: بلکه انتخابات باید یک فضای مناسب و بازی داشته باشد تا بتوانند از تهمت، افترا، فریب و دروغ پرهیز کنند.

لازم بذکر است با توجه به شرایط موجود و انتخابات دوره های گذشته در شهرستان کردکوی 12 درصد رشد حضور مردم در پای صندوق های رأی را داشتیم.

ارسال نظر