انتخاب اسم، نشان دهنده فرهنگ خانواده است
تعداد بازدید تعداد بازدید: 467 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 10:57 ب.ظ، دوشنبه، 30 دی، سال 1392 نظرات بدون نظر

حجت الاسلام نورالله ولی نژاد: انتخاب یک اسم می تواند هویت و فرهنگ یک خانواده را به نمایش در آورد.

thumb204-903b69d660fa4885b157b2b185b86221به گزارش رادکانا، حجت السلام  نورالله ولی نژاد، مدیر کل سازمان تبلیغات اسلامی استان گلستان در چهارمین همایش فرهنگ نام و نام گزینی استان گلستان گفت: بزرگترین چالشی که در جامعه ما در حال رخ دادن است، تغیر اسم و نام افراد است.

وی در ادامه افزود: جامعه ای که ما در ان زندگی می کنیم، جامعه ای ولایی و اسلامی است و ما باید با انتخاب یک نام اسلامی و ولایی هویت اسلامی و ملی خود را نگاه داریم.

وی افزود: انتخاب نام مختص به نام افراد گره نمی خورد بلکه بازاریان و کسبه هم باید در انتخاب نام اسلامی و دینی مشارکت داشته باشند.

مدیر کل سازمان تبلیغات اسلامی انتخاب نام را به دو دسته تقسیم نمود و گفت: نام نیک و نیک نامی از گروه های انتخاب نام است و نام نیک از وظایف پدر و مادر برای اولاد خود است و نیک نامی از وظایف خود فرد است که شخص معنی و مفهوم نام خود را بداند و از هویت اسلامی و دینی خود بهره کافی را ببرد.

ولی نژاد افزود: هویت اسلام به نام خود انسان گره خورده است و انسانها با نام خودشان یک عمر زندگی خواهند نمود و چه بسا انتخاب اسم نشان دهنده فرهنگ یک خانواده است.

وی درپایان گفت: در گذشته خانواده ها برای انتخاب نام فرزندان خود از علما مشورت می نمودند اما در حال حاضر خانواده ها برای انتخاب نام فرزندان خود به سایت ها و رسانه ها رجوع می کنند و چه بسا ممکن است در همین رسانه ها اسم هایی وجود داشته باشد که شاید به ظاهر اسم زیبایی باشد اما معنی و مفهومی ندارد و میتواند هویت اسلامی و دینی یک خانواده را زیر سوال ببرد و این حرکت خانواده ها اشتباه است.

والدین برای برگزیدن نام برای اولاد خود بهتر است از نامهای دینی و اسلامی استفاده نمایند که علاوه بر هویت اسلامی ، فرهنگ خانواده اسلامی حفظ خواهد شد./کاسب امین

ارسال نظر