انتصاب «بدرقه» در دانشگاه آزاد گرگان خلاف مشی اعتدال است
تعداد بازدید تعداد بازدید: 358 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 1:31 ب.ظ، جمعه، 6 تیر، سال 1393 نظرات یک نظر

جمعی از تشکل‌ها و فعالان فرهنگی دانشگاه‌های آزاد سراسر استان گلستان طی بیانیه‌ای خطاب به رئیس دانشگاه آزاد اعلام کردند: آقای میرزاده اجازه ندهید با انتصاب «بدرقه» دانشگاه آزاد گرگان جولانگاه سیاسی بازی‌هایی شود که…

thumb271-7de7f686237e7c8ff1c46201c3dca64dبه گزارش رادکانا، در پی جلسات متعدد مسئولان استان گلستان جهت تعویض حسین عجم نوروزی رئیس فعلی دانشگاه آزاد گرگان با کوله باری از تجربه و اقدامات ارزنده با علی بدرقه که در کارنامه خود حبس در زندان اوین را دارد، جمعی از تشکل ها و فعالان فرهنگی دانشگاه های آزاد سراسر استان گلستان بیانیه ای صادر کردند.

متن کامل این بیانیه به شرح زیر است:

«دو صنف هستند که هرگاه صالح باشند، امت صالح خواهند بود، و هرگاه فاسد شوند، امت فاسد خواهد شد: دانشمندان و مدیران. (رسول اکرم صلی الله علیه و آله)

در سال های پس از پیروزی انقلاب اسلامی در کشورعزیزمان تاسیس دانشگاهی همانند دانشگاه آزاد اسلامی که امروز در هر شهری هرچند کوچک واحدی فعال دارد، قطعا بسیار به آموزش عالی کشور کمک کرده است و بخشی از این حجم بالای پیشرفت های علمی ملت ایران و بالارفتن بخشی از سطح سواد عمومی جامعه، مرهون خدمات ارزشمند این مجموعه علمی است.

تغییر لازمه تحرک است؛ آن تغییری شایسته تحسین است که نشاط و پیشرفت حاصل آن باشد نه فقط جابجایی میان برخی مدیران که همه از جریان خاص و حزب سیاسی معلوم الحالی نشات گرفته اند.

جابجایی در راس مدیریت دانشگاه آزاداسلامی واحد گرگان که به عنوان محور دانشگاه های آزاد اسلامی استان گلستان است، می‌تواند در طول حیات دولت اعتدال امری معمول و در راستای اهداف متعالی این دولت تلقی شود؛ اما آیا در دوران دولتی با شعار اعتدال، انتخاب فردی به دور از خط مشی اعتدال از سوی مجموعه ای همانند دانشگاه آزاد اسلامی که مدیران آن از مدافعان سرسخت دولت اعتدال هستند، امری سوال برانگیز نیست؟!

این دانشگاه با توجه به رسالت اصلی خویش که چیزی جز محلی برای جستن دانش در پرتو فرهنگ ناب اسلامی نیست، بیش از هر چیز نیازمند بسترسازی فرهنگی، آن هم از جنس فرهنگ غنی انقلابی است؛ در سال87، دکتر بدرقه در شرایطی که دارای نگاه های خاص و جناحی بود دو ماه بعد از آنکه در سمت مسئول آموزش واحد گرمسار معرفی شده بود، بلافاصله به ریاست دانشگاه آزاد اسلامشهر معرفی می شود.

گویا بر اساس گفته وی (بدرقه) به جاسبی که حاضر است دست وی را بخاطر خدماتش ببوسد، نعمات خوبی برای بدرقه داشته که با مدرک کارشناسی ارشد برخلاف مقررات داخلی به ریاست چنین دانشگاهی منصوب می شود.

بدرقه در شرایطی گزینه اصلی ریاست دانشگاه آزاد گرگان مطرح شده که علاوه بر موارد ذکر شده، شنیده شده وی سابقه بازداشت در زندان اوین، ضرب و شتم دانشجویان ارزشی جهت برگزاری بزرگداشت مراسم سوم خرداد89، مشکلات مالی در خرید زمین 40 هکتاری از یک خانم زرتشتی ساکن امریکا و رفاقت نزدیک با حمزه کرمی (مدیر سایت فتنه گر جمهوریت در سال 88) را تنها در بخشی از کارنامه خود دارد!

از میرزاده، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی می خواهیم که اجازه ندهند با انتخاب افرادی که کارنامه عملکرد شان و جریان فکری شان خلاف مشی اعتدال است، دانشگاه ها را که مکانی مقدس و در کلام حضرت امام خمینی(ره) منشا تحولات جامعه است، جولانگاه فعالیت های خاص سیاسی بازی خود قرار دهند و دانشگاه ها را از وظایف خطیر خود در این برهه زمانی که در کلام رهبر  معظم انقلاب پیچ تاریخی از آن یاد می شود، دور سازند.

از هیات امنای دانشگاه آزاد خواستاریم بیش از پیش به دنبال حمایت از فعالان علمی- فرهنگی دانشگاه باشند تا تعویض جناحی ریاست دانشگاه ها!

ما جمعی از دانشجویان متعهد و انقلابی استان گلستان خواستاریم نکند همانند انتصاب عجولانه عناصر معلوم الحالی همانند هراتی که بر مسولیت مرکز اسناد دانشگاه آزاد اسلامی تکیه زدند-که بحمدلله این اشتباه تصحیح شد- فضای جامعه را غبارآلود کنید؛ از مسئولان دانشگاه آزاد اسلامی بویژه از ریاست آن مجموعه علمی-فرهنگی خواهانیم که مبادا دوباره تصمیمی غلط اتخاذ شود که مجبور به تصحیح آن شوید. / SNN

دانیا ل-مدرسه حضزت ابوالفضل ع کردکوی می گوید:

ما به علی بیاد تقی بره کاری نداریم ، چون این سنت شد.
من به شجاعت و صداقت مدیر مسئول خبرگزاری رادکانا به خودم می بالم . چون اگر قبول داشته باشد چند سالی دبیرش بودم.
احسنت وقتی خبرهای شمارا هر شب میخوانم تحسین ات میکنم.
امیدوارم در پیشبرد اهدافت ثابت قدم ، صادق وبی طرف باشی.

دانیال فرخی – مدیر مدرسه حضرت ابوالفضل (ع) کردکوی. http://abolfazl-a.blogfa.com

ارسال نظر