انتظار از سپاه پیش‌بینی و خنثی سازی تهدیدات جنگ‌ نرم است
تعداد بازدید تعداد بازدید: 183 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 7:42 ب.ظ، دوشنبه، 25 خرداد، سال 1394 نظرات یک نظر

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: علاوه بر به روز نگه داشتن آمادگی‌ها در حوزه‌ نظامی باید تهدیدات حوزه‌ نرم را پیش‌بینی، پیش‌گیری و خنثی کنیم و این انتظار از سپاه است.

1633602به گزارش رادکانا به نقل از سپاه نیوز، سردار محمدعلی جعفری فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در همایش سراسری روحانیون شاغل در سپاه که امروز( ۲۵ خرداد) در ستاد فرماندهی کل سپاه برگزار شد با گرامیداشت یاد و خاطره امام راحل (ره) و شهدای انقلاب اسلامی، دفاع مقدس و جبهه‌ مقاومت اسلامی، فلسفه‌ تشکیل سپاه را حفظ دستاوردهای انقلاب اسلامی عنوان و تصریح کرد: از آنجا که حفظ نظام اسلامی ابعاد گسترده‌ای دارد همواره این نکته باید مورد توجه قرار گیرد که حفظ انقلاب و دستاوردهای آن تنها به عرصه‌ نظامی، دفاعی و امنیتی خلاصه نمی‌شود.

سرلشکر جعفری با بیان اینکه به روز نگه داشتن مأموریت در رابطه با شرایط بیرونی مسئله‌ای است که تمامی سازمان‌ها با آن مواجه‌اند گفت: علاوه بر به روز نگه داشتن آمادگی‌ها در حوزه‌ نظامی می‌بایست تهدیدات حوزه‌ی نرم را پیش‌بینی، پیش‌گیری و خنثی کند و این انتظار از سپاه است.

وی افزود: به عنوان مثال ماهیت تهدیدات نظامی نیز دائماً در حال تغییر است؛ از این رو ارتقاء آمادگی دفاعی، نوع سازماندهی، تجهیزات، آموزش‌ها و توانی که ما در برابر تهدید نظامی ایجاد می‌کنیم می‌بایست به روز باشد.

سرلشکر جعفری با تاکید بر اینکه الگوی آمادگی های سپاه متفاوت با سایر ارتش‌های دنیا است اظهار داشت: بخش عمده‌ای از تهدیدات انقلاب اسلامی تهدیدات نرم است از این رو پرداختن به معنویت به عنوان مؤلفه اصلی قدرت سپاه از اهمیت بالایی برخوردار است.

وی با بیان اینکه تمرکز به مؤلفه‌ اصلی قدرت سپاه در راستای انجام مأموریت‌ها همواره باید مورد توجه قرار گیرد گفت: با روش‌های عادی و معمول بدون مدیریت و عمل جهادی نمی‌توان کارهای بزرگی را به سرانجام رساند.

سرلشکر جعفری خاطر نشان کرد: عادت به کارهای قبلی، عدم به روز رسانی و تطبیق نیازهای نسل جوان امروز همچنین عدم تغییر مدل آموزشی از جمله موانع موجود در حرکت پیش رونده است.

وی تصریح کرد: انقلاب اسلامی در حرکت رو به جلو خود روز به روز ماهیت شفاف‌تری به خود می‌گیرد از این رو رسالت پاسداران امروز در ابعاد معنوی و ایمانی در دفاع از انقلاب اسلامی سخت‌تر از گذشته است.

فرمانده کل سپاه با بیان اینکه جهاد ابعاد مختلفی را شامل می‌شود اظهار داشت: در مجموعه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بدون انجام کار با روحیه جهادی امکان ندارد انتظارات والایی که در حفظ انقلاب اسلامی از این نهاد مکتبی می‌رود را محقق کنیم.

وی افزود: هم در انجام مأموریت‌های بیرونی و هم در ساخت درونی سپاه باید روحیه و عمل انقلابی داشته باشیم.

سرلشکر جعفری با بیان اینکه هر چه سپاه در ابعاد معنوی و اعتقادی قوی‌تر باشد می‌تواند به ایفای نقش بهتری بپردازد گفت: در این میان روحانیت شاغل در سپاه نقش تعیین کننده‌ای را در انجام رسالت خطیر سپاه بر عهده دارند.

وی افزود: ابعاد بیرونی انقلاب اسلامی با تکیه بر استکبار ستیزی و ظلم ستیزی با پرچمداری مقام معظم رهبری و پشتوانه مردم به خوبی در حال پیشرفت است، اما در ابعاد داخلی نیازمند کار بیشتری هستیم .

فرمانده کل سپاه در پایان با اشاره به رهنمودهای مقام معظم رهبری پیرامون رسالت روحانیت اظهار داشت: معظم له اعتبار روحانیت را گره خورده به اعتبار نظام اسلامی توصیف کردند که این نکته بیانگر مسئولیت مهم و نقش خطیر روحانیت در نظام اسلامی است.

انتهای پیام/

يادداشتهاي براكنده آقامعلم می گوید:

آقای لیاقتی ،مدیرمحترم وبلاک رادکانا،
لطفا ازطرف ما دروبلاکتن اطلاع رسانی ویاکلایه نماییدکه جراتعطیلی بلاکفا نزدک به دوماه داردادامه بیدامی کندوهیج سازمان ویا مسئولی نیست که بیکیراین باشدوتکلیف ما وبلاک نویسان راروشن نمایدتا بتوانیم ازاینطریق به مردم آکاهی ویااطلاع رسانی نمییم.بایدبه کی وبه کجا رجوع ومراجعه نمایی تا جواب درستی ازاین موضوع ومسدودشدن وبلاک راحت شویم.
سیدمحمدحسین حسینی( سیداحمد)
کردکویی های مقیم تهران بزرک.
واقعاازعدم خدمت رسانی بلاکفا طاقتمان طاق واوقاتمان تلخ ووضع روحی وروانی مان بی ریخت ودرهم آمیخته شده است!!!

ارسال نظر