انتقاد اهالی سروش جنگل از شهردار/ گرگان در کنار زیر گذر؛ مسجد و فرهنگسرا هم می خواهد
تعداد بازدید تعداد بازدید: 366 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 6:09 ب.ظ، دوشنبه، 23 فروردین، سال 1395 نظرات بدون نظر

پایگاه سلام گلستان انتقاد تعدادی از اهالی کوی سروش جنگل از شهردار گرگان را بازتاب داد که آنها خطاب به حسین صادقلو گفته اند: مرکز استان گلستان همزمان با اجرای طرحهای عمرانی همچون زیرگذر، نیازمند فرهنگسرا و مسجد هم هست.

گرگانبه گزارش سرویس گردشگری رادکانا به نقل از ایرنا، سلام گلستان با ابراز گلایه از کمبود مسجد و اماکن فرهنگی و مذهبی در گرگان نوشت: طبق اصول شهرسازی و معماری نوین شهری برای هر محله ای باید اماکن رفاهی، ورزشی، فرهنگی و مذهبی طراحی و اجرا شود و این مهم وظیفه ذاتی شهرداری هر شهر است.
با گسترش فضای شهری گرگان به سمت جنوب که منتهی به جنگل ناهارخوران می شود و احساس تغییر سبک زندگی در این منطقه، باور غلطی در ذهن برخی مدیران شهری رسوخ کرد که این مکان ها نیاز به مسجد و اماکن مذهبی ندارند.
گواه این مدعا خنده و یا شوخی برخی مدیران شهری است که بعضا عنوان می کنند مگر اهالی سروش جنگل نماز هم می خوانند؟!
سال گذشته نیز خیمه مراسم مذهبی ماه رمضان در این محله که نزدیک به 6 هزار نفر جمعیت دارد، توسط شهرداری جمع آوری شد.


سخن ما با جناب حسین صادقلو شهردار محترم گرگان نیز همین است که همانطور به عمران و آبادانی شهر مشغول هستید، همزمان به عمران و ساختن آخرت مردم هم بیندیشید و لازمه اینکار نیز ساختن مسجد و اماکن مذهبی است.
یک شهر فقط زیرگذر و پارک و قهوه خانه و قلیان سرا نمی خواهد بلکه مسجد هم می خواهد، مردم ما مسلمانند و شاید درطول روز سرگرم برخی فعالیتها شوند اما نماز خود را (بموقع) می خوانند.
وانگهی جای تعجب است جایی که اهالی خودشان در آن مکان چهار قطعه زمین در اختیار شهرداری قرار دادند تا این مجتمع فرهنگی مذهبی را بسازد چرا شهرداری کم کاری می کند؛ لذا از شهرداری گرگان انتظار می رود هر چه زودتر نسبت به پاسخ دادن به اهالی محله سروش جنگل که سالهاست منتظر این اقدام هستند، در سال اقتصاد مقاومتی و اقدام و عمل (به خواسته مردم) جامه عمل بپوشاند.

انتهای پیام/

ارسال نظر