انتقاد نماینده ولی فقیه از اصلاح طلبان و اصولگرایان تندرو / اصولگرای معتدل باید در صحنه خدمت رسانی باشد / خمیر مایه فکری اصلاح طلبان تندرو اسلام نیست
تعداد بازدید تعداد بازدید: 379 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 12:31 ق.ظ، یکشنبه، 19 بهمن، سال 1393 نظرات بدون نظر

نماینده ولی فقیه در استان گلستان تاکید کرد: اصولگرای معتدل باید در صحنه خدمت رسانی به جامعه حضور داشته باشد.

6366-n00033095-bبه گزارش رادکانا به نقل از روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در استان گلستان و امام جمعه گرگان ؛ آیت الله سیدکاظم نورمفیدی در دیدار اعضای اتحادیه انجمن های اسلامی شهرستان علی آباد کتول، با حمایت از شعار اعتدالگرایی دولت تدبیر و امید، اظهار داشت: برای رسیدن به رشد و توسعه باید اعتدالگرایی و شایستگی را ملاک قرار دهیم.

وی افزود: هر دو گروه اصلاح طلب اصولگرا و اصولگرای اصلاح طلب، اعتدالگرا هستند و از نیروهای شایسته هر دو می توان برای پیشبرد امور استفاده کرد.

نماینده مردم استان گلستان در مجلس خبرگان رهبری خاطرنشان کرد: این دو گروه در مسائل کلی کشور باید دست به دست هم داده و به یکدیگر نزدیک شوند.

آیت الله نورمفیدی با تاکید بر اینکه سیاسی کاری ها و جناح بازی ها، برای آینده کشور خطرناک است، ادامه داد: باید به این عقلانیت برسیم که دعواهای روزمره را کنار بگذاریم و با عقلانیت و صداقت، مشکلات کشور را حل کنیم.

وی، انقلابی بودن را به معنی رعایت مصلحت کلی کشور دانست و اظهار داشت: راه پیشرفت کشور، رسیدن به نقطه اعتدال در عرصه عمل است.

امام جمعه گرگان با انتقاد از اصولگرایانی که دم از ولایتمداری می زنند و در عین حال به تهمت روی می آورند، گفت: اصولگرایی یعنی اعتقاد به انقلاب اسلامی، نظام، امام و رهبری، هر کسی که این معیارها را بپذیرد، اصولگراست.

آیت الله نورمفیدی همچنین از اصلاح طلبان تندرو نیز انتقاد کرد و افزود: در آن سوی دیگر، اصلاح طلبان تندرو قرار دارند که خمیرمایه فکری آنها، اسلام نیست.

وی تاکید کرد: در حالی که اعتدال و آرامش، رمز رسیدن به موفقیت است، این دو گروه، با تفکرات تندروانه خود به کشور آسیب می زنند و مانع پیشرفت می شوند.

نماینده ولی فقیه در استان گلستان در بخش دیگری از سخنان خود، با انتقاد از فساد مالی و اداری موجود در جامعه، گفت: مشکل اول کشور فسادهایی هستند که این روزها از این طرف و آن طرف درز پیدا می کنند.

آیت الله نورمفیدی با انتقاد تلویحی از منتقدان قدم زدن وزاری خارجه ایران و آمریکا افزود: آیا واقعا قدم زدن کسی با شخص دیگر، مهمترین مشکل ماست؟

وی خاطرنشان کرد: برای جلوگیری از فساد مالی، باید ریشه فسادهای مالی 3 هزار میلیاردی، 10 هزار میلیاردی و 12 هزار میلیاردی شناسایی شود.

نماینده مردم استان گلستان در مجلس خبرگان رهبری ادامه داد: متاسفانه، اقتصاد کشور ما بی در و پیکر است و سمت و سو و آینده آن به هیچ عنوان مشخص نیست.

آیت الله نورمفیدی تاکید کرد: مشکلات اقتصادی، بیکاری و وضع مناسب کشاورزی در کشور ما بیداد می کند، جوانان ما بعد از فارغ التحصیلی از دانشگاه ها، بیکار و سرگردان هستند، باید به این مسائل، به عنوان مهمترین مشکلات کشور، توجه شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: امام (ره)، با نهضت خود، جوانان را از کلوپ های سیاسی به مساجد و حسینیه ها کشاند.

امام جمعه گرگان با اشاره به نقش دین در شکل گیری نهضت انقلاب اسلامی افزود: وقتی که امام (ره) نهضت خود را شروع کرد چپ گرایان و مارکسیست هایی که ظاهر اسلامگرایانه داشتند، مانند منافقین، در صف نهضت قرار گرفتند.

آیت الله نورمفیدی با بیان اینکه در شرایط خاص آن زمان، نمی شد در دانشگاه تهران نماز خواند، اظهار کرد: امام خمینی (ره) با نهضت خود، دین را از حاشیه به متن آورد.

به گفته وی، این خود، به تنهایی یک انقلاب بود که از انقلاب 22 بهمن 57 نیز بزرگتر است.

نماینده ولی فقیه در استان گلستان با اشاره به سفر سال های گذشته خود به ترکمنستان گفت: مسیحیان آنجا می گفتند امام خمینی (ره) با انقلاب اسلامی، نه تنها به دین اسلام، بلکه به مسیحیت نیز خدمت کرد.

آیت الله نورمفیدی با بیان اینکه با پیروزی انقلاب اسلامی ایران، جمهوری اسلامی یا به عبارت دیگر مردم سالاری دینی در کشور حاکم شد، از مخالفان دین و یا حتی نیروهای انقلابی مسلمان که مخالف حکومت دین هستند، انتقاد کرد.

وی در پاسخ به این دسته از افراد، خاطرنشان کرد: امام زمان (عج) بعد از ظهور خود بر اساس کدام قانون حکومت می کند؟ قانون اسلام یا قانون آمریکا و انگلیس و فرانسه؟

نماینده مردم استان گلستان در مجلس خبرگان رهبری تاکید کرد: وقتی امام زمان (عج) براساس آموزه های اسلام حکومت می کند چرا باید به دنبال گرایش های فکری دیگری برویم؟

انتهای پیام /

ارسال نظر