انتقامجویی خواستگار سابق با توهین و نشر اکاذیب در شبکه های اجتماعی
تعداد بازدید تعداد بازدید: 128 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 6:36 ب.ظ، شنبه، 21 اسفند، سال 1395 نظرات بدون نظر

مسئول پلیس فتا فرماندهی انتظامی استان گلستان از دستگیری فردی که اقدام به ایجاد مزاحمت و نشر اکاذیب علیه شهروند گرگانی از طریق شبکه‌های اجتماعی نموده بود، خبر داد.

به گزارش سرویس اجتماعی رادکانا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا:سروان صاحبکاران اظهار داشت: فناوری‌های نوین با افزایش قدرت گردآوری اطلاعات ، مخاطرات و تهدیدهای جدی را برای حریم خصوصی افراد ایجاد کرده است. در شبکه‌های اجتماعی، چیزی با عنوان حریم خصوصی وجود ندارد. شکسته شدن حریم خصوصی افراد از هر قشر و رده‌ای، باعث ناامنی روانی و اجتماعی می‌شود و می‌تواند پیامدهای جبران‌ناپذیری به همراه داشته باشد.

مسئول پلیس فتا استان گفت: “بزه دیدگان” جرایم سایبری اغلب افرادی هستند که به راحتی اطلاعات خود را در اختیار دیگری قرار داده‌اند. ضعف شخصیتی، ناآشنایی با محیط مجازی و بی‌دقتی در محافظت از داده‌ها از مهمترین دلایل قربانی شدن افراد در فضای مجازی است. اغلب نقض کنندگان حریم خصوصی به دلایلی نظیر افسردگی، عصبانیت، حسادت، حس انتقامجویی، حقارت و توجه نکردن به مسائل و اصول اخلاقی و ارزش‌های جامعه، خود را مجاز به ورود به حریم خصوصی قربانیان دانسته و خسارت‌های جبران‌ناپذیری را به حیثیت، مال و حتی جان افراد وارد می‌کنند.

صاحبکاران در تشریح پرونده واصله  به پلیس فتا استان گفت: پس از دریافت شکوائیه ای از  دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان گرگان  مبنی بر  ایجاد مزاحمت  و نشر اکاذیب  برای شهروند گرگانی، تحقیقات این پلیس جهت شناسایی عامل یا عاملین آغاز گردید.

وی افزود: پس از انجام تحقیقات و  اخذ اظهارات شاکی پرونده، مشخص گردید فردی در یکی از شبکه های اجتماعی اقدام به انجام اینکار می نماید که پس از اقدامات عملیاتی و اطلاعاتی در نهایت متهمه شناسایی و به این پلیس فرا خوانده شد که پس از مواجه شدن با مستندات و ادله غیرقابل انکار لب به اعتراف گشوده و انگیزه خود از انجام این‌کار را انتقام‌جویی از  شاکی که  خواستگار سابقش بود، اظهار  داشت.

سروان صاحبکاران خاطرنشان کرد: در ادامه پرونده جهت سیر مراحل قضائی به دادسرای عمومی و انقلاب گرگان ارسال گردید.

وی به شهروندان توصیه کرد: از بارگذاری و به اشتراک گذاشتن تصاویر و فیلم‌های شخصی در شبکه‌های اجتماعی خودداری نموده و در صورتی‌که شخصی برای آنها مزاحمت ایجاد می نماید از ادامه ارتباط و پاسخگویی و توهین متقابل به فرد اجتناب ورزیده  و موضوع را به مرجع قضایی انعکاس دهند.

مسئول پلیس فتا فرماندهی انتظامی گلستان در پایان از شهروندان خواست تا به هویت‌ها در فضای مجازی اعتماد نکنند و در صورت برخورد با موارد مشکوک آن را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس CYBERPOLICE.IR، بخش تماس با ما و یا از طریق شماره تماس‌های 21822967 و  21822943 گزارش نمایند.

انتهای پیام/

ارسال نظر