اندر احوالات شورای شهر و تجویز نسخه طلایی/ آن مرد آمد!
تعداد بازدید تعداد بازدید: 925 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 2:03 ب.ظ، سه شنبه، 25 مهر، سال 1396 نظرات ۲ نظر

حال که شهردار کردکوی مشخص شد، اذهان عمومی منتظر تحقق شعارهای شهردار جدید در جهت توسعه و آبادانی شهر کردکوی در دوران مسئولیت وی خواهد بود.

به گزارش سرویس اجتماعی رادکانا؛ میرزا علی اکبر خان دهخدا و دکتر محمد معین در معنی واژه “قحط الرجال” اتفاق دارند که از این واژه معنای؛ نایاب بودن و نبودن مردان کارآمد مستفاد می گردد.

مرحوم ملک الشعرای بهار در شعری زیبا؛ اندر باب واژه قحط الرجال اینگونه به نظم کشانید:

دریغ از راه دور و رنج بسیار
ترقی اندرین کشور محال است
که در این مملکت قحط ‌الرجال است
خرابی‌از جنوب و از شمال است
دریغ از راه دور و رنج بسیار
…….
حقیقت بارک‌الله‌، چشم بد دور
ازین پس گوش‌ها کر چشم‌ها کور
قیامت می‌شود با یک اشاره
دگر معنی ندارد استخاره

نسخه انتخاب شهردار کردکوی منتج به نتیجه شد و از بین 15 متخصص راه یافته به جلسات نقد و بررسی، فردی غیر بومی بر صندلی شهرداری شهرمون جلوس یافت.

لذا خدمت حامیان این انتخاب و همچنین به سروران شورای شهر و شهردار جدید چند مطلبی را اشاره می دارم:

اولا در جواب آن دسته از فعالان سیاسی شهر که شهردار غیر بومی را باعث پیشرفت شهر می دانند عرض می کنم که شهردارانی بومی هم که مورد پسند و رضایت مردم بودند در شهرداری نام نیک بجا گذاشتند و اگر اعضای قبلی شورای شهر با اقتباس از دیگر شهرها طی یک فراخوان به انتخاب شهردار اقدام می کردند دیگر شاهد بیانیه و تفسیر و حمایت از غیر بومی از سوی شما نبودیم.

در عین حال اگر حرف شما صادق باشد پس با جرأت می توان گفت که شورای بومی هم به درد شهر نمی خورد؛ متن قحط الرجال بالا در جواب بینش شما صدق می کند.

دوما خطاب به دوستان شورای شهر و شهردار منتخب موارد زیر را عرض می دارم:

 

1- اگر شورا، شورا باشد شهردار موفق است و اگر شورا حاشیه ساز باشد حتی اگر ژاک شیراک هم شهردار بشود هچنان حکایت کاسه و آش به قوت خود باقی خواهد ماند لذا توصیه می کنیم که اختلافات را کنار گذاشته و به فکر آبادانی این شهر باشید.

2- متأسفانه شهرستان کردکوی به محل آزمایش و سکوی پرتاب برخی افراد تبدیل شده و سلطه‌گری و قدرت‌طلبی مسؤولان فرادستی و برخی مسؤولان استانی دست‌بردار شهر کردکوی نیست(رادکانا).

بیان این مطالب از سوی یکی از اعضای شورای شهر باعث ایجاد بی اعتمادی مردم نسبت به اعضای شورا شده است.

با این حال به انتخاب شما احترام می گذاریم و توقع داریم شما هم برای شعور مخاطبان و مریدان خود هم حداقل کمی احترام قائل شوید.

3- پس از گذشت 4 سال این عملکرد من است که می تواند از من دفاع کند و مهمترین عملکرد من هم انتخاب شهردار است. این کار باید با برنامه ریزی خوب و حساب شده انجام شود و نباید عجولانه انتخاب شود (رادکانا).

این سخنان نائب رئیس شورا است. امیدواریم عملکرد شورا و شهرداری در دوره پنجم همانند دوره چهارم به یک معزل تبدیل نشود و به گفته ایشان شهرمان به روزهای اوج و نمونه بودن خود برگردد.

4- امید دانشیار با بیان اینکه ممکن است شهردار منتخب مورد تأیید مردم نباشد، گفت: در انتخاب شهردار فشارهایی از اطراف وارد می‌شود که کار را سخت می‌کند، در عین حال امیدواریم فرد شایسته‌ای سکان شهرداری کردکوی را عهده‌دار شود.

به رئیس محترم شورای شهر یادآور می شویم که شما و 4 عضو دیگر شورا منتخب همه مردم شهر و مورد قبول ما هستید لذا توقع داریم در صورت بیراهه رفتن از مسیر توسعه شهری، جرات عذرخواهی و پوزش را حداقل از منتخبین خود داشته باشید.

5- شهردار منتخب شورا برنامه‌های خود را در حوزه‌های مختلف اعم از گردشگری، جذب سرمایه‌گذار، ارتقای مبلمان شهری، وصول مطالبات و معوقات شهرداری، افزایش ساخت و ساز، ممیزی کردن کردکوی، احداث کتابخانه، فعال کردن تیم والیبال شهرداری کردکوی، زیپ‌لاین، احداث گلخانه، سورتمه، شهربازی مدرن، راه‌اندازی مجموعه توریستی برشمرد و یادآور شد: یکی از طرح‌های بنده احداث آب‌نمای چهاربعدی موزیکال در کردکوی است که تاکنون در ایران اجرا نشده است.

وی با اشاره به اینکه شهرداری کردکوی آه در بساط ندارد اما می‌توان با نفوذی که وجود دارد از وزارت کشور اعتبارات بلاعوض جذب کرد، برشمرد(منبع فارس).

اذهان عمومی منتظر تحقق این شعارها در دوران مسئولیت شما خواهد بود.

آنچه مردم از شورای شهر پنجم انتظار داشتند در وهله اول انتخاب شهردار بود هر چند می توانست با یک فراخوان عمومی، این امر با افکار تمامی اقشار جامعه سنخیت بیشتری داشته باشد.

با این حال منتظر تحقق وعده ها و شعار های انتخاباتی آنان در دوره نامزدی هستیم ( که با چاپ بنر و بروشور به سمع و نظر مردم رساندند و با همین شعارها و برنامه ها بود که وارد صحن شورا شدند).

و همچنین امیدواریم شهردار جدید با این برنامه هایی که به برخی از آنان در بالا اشاره کردم و با توجه به نفوذی که در استان و وزارت کشور دارند (می‌توانم از ارتباطاتی که در وزارت کشور و استانداری دارم از اعتبارات بلاعوض استفاده کنم و سرمایه‌گذار جذب کنم. صحبت های ایشان در صحن شورا و درج در سایت های خبری مختلف ) شهر کردکوی را به آنچه که لایق مردمان دوست داشتنی اش است برساند.

خدایا چنان کن سرانجام کار / تو خوشنود باشی و ما رستگار

انتهای پیام/

سلام می گوید:

رادکانا سلام
نویسنده این مطلب کیه؟
مثل اینکه از این انتخاب زیاد هم ناراحت نیست؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

علی می گوید:

دوستانی که مینالند از انتخاب شهدار غیر بومی.. بله درسته..ولی کاریه که شده، باید دید در آینده چیکار میتونه بکنه..اگه موفق باشه که هیج اگ نباشه میشه انتقاد کرد

ارسال نظر