اندر احوال تونل سبز روستای بالاجاده+تصاویر
تعداد بازدید تعداد بازدید: 118 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 8:33 ب.ظ، سه شنبه، 15 اسفند، سال 1396 نظرات بدون نظر

از” تونل سبز بالاجاده”  فقط تونلی که هرگز سبزی را بخود نخواهد دید مانده است و حسرتی عمیق نوجوانان، جوانان و اهالی مشارکت کننده و حتی بانوان گرامی که برای اجرای آن عزمی را جزم کردند و به مشارکت پرداختند و هرگز ثمره ای از آن را به چشم ندیده اند.

به گزارش سرویس اجتماعی رادکانا؛ در اقدامی ارزنده از سوی شورای اسلامی دوره چهارم و با مشارکت عمومی اهالی روستا بالاخص دانش آموزان، بسیجیان پایگاه شهید حاج اسدالله بالاجاده و با حمایت دستگاههای حاکمیتی شهرستان کردکوی در هفته درختکاری با عنوان ” طرح تونل سبز ” انجام و مورد توجه مسئولام و رسانه ها قرار گرفت.

لیکن نکته اینجاست که چرا تمهیدات لازم از سوی مسئولان اجرایی روستا و ادارات ذی ربط در شهرستان کردکوی برای نگهداشت، حفظ و نگهداری درختان غرس شده در اجرای این طرح را برنامه ریزی و فراهم نیامده است.

اگر چه توافقی بین شورای اسلامی و دهیاری بالاجاده برای تامین الزمات نگهداری از این پروژه بزرگ چون وسایل نقلیه برای آبدهی و آبیاری از درختان و نیروی انسانی مورد نیاز انجام شد لیکن علیرغم پیگیریهای بعمل آمده در سالهای اخیر، اذعان به عدم حمایت مدیران دستگاههای اجرایی در شهرستان برای تامین نیازهای اعتباری دارند.

و عملا بخشی اعظم از این پروژه به علت عدم نگهداری و پشتیبانی از اجرای طرح برای نگهداشت رها شده است و درختان غرس شده هرگز سبز نشده اند و یا مورد استفاده حیوانات قرار گرفته اند و از بین رفته اند.

حال از” تونل سبز بالاجاده”  فقط تونلی که هرگز سبزی را بخود نخواهد دید مانده است و حسرتی عمیق نوجوانان، جوانان و اهالی مشارکت کننده و حتی بانوان گرامی که برای اجرای آن عزمی را جزم کردند و به مشارکت پرداختند و هرگز ثمره ای از آن را به چشم ندیده اند.

مدیران و مسئولان محترم :

نگهداشت و حفظ  طرحهای بزرگی که سرمایه ملی بحساب می آید هم به اندازه شروع پروژه ها دارای اهمیت می باشد.

و چه شایسته تر اینکه قبل از برنامه ریزی برای شروع هر طرح و پروژه ای در مرحله نخست تمهیدات لازم برای نگهداشت و حفظ آن برنامه ریزی و فراهم شود تا شاهد اینگونه نباشیم.

حال چه باید کرد طرح بزرگ تونل سبز بالاجاده را در پرونده عملکردها، فعالیتها و گزارشها فقط به زبان آمار و ارقام برجسته ماند و هرگز طعم خدمت کامی را از این ملت شیرین نکرد.

برای دیدن تصاویر در اندازه بزرگتر روی آن تصویر کلیک کنید

??????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????

یادداشت از عبدالرسول جوادی بالاجاده

انتهای پیام/

ارسال نظر