انقلاب اسلامی و شکستن هیمنه استکبار دستاورد عاشوراست/ کربلا قبله بسیج است
تعداد بازدید تعداد بازدید: 714 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 11:48 ق.ظ، سه شنبه، 7 آذر، سال 1391 نظرات بدون نظر

نماینده ولی فقیه در سپاه نینوای گلستان گفت: انقلاب اسلامی و شکستن هیمنه استکبار دستاورد عاشوراست.

به گزارش رادکانا به نقل از فارس، حجت‎الاسلام یدالله غلامی صبح امروز در حاشیه جلسه با 5 هزار بسیجی استان گلستان در گفت‌وگو با خبرنگاران استان اظهار داشت: آنچه امروز از عاشورا داریم کم نیست و نمونه آن انقلاب اسلامی، مقاومت 33 روزه لبنان و شکستن هیمنه استکبار جهانی و صهیونیست‎ها مهمترین دستاورد قیام عاشوراست.

استکبار می‎داند اگر دست از پا خطا کند همان روز اول به زمین خواهند خورد

وی تصریح کرد: امروز دنیا می‎داند از کجا ضربه و شکست می‎خورد، زمین‎گیر شدن غرب و صهیونیست‎ها که از 33 روز به هشت روز تقلیل پیدا کرد به آنها این هشدار را می‎دهد اکنون اگر دست از پا خطا کنند همان روز اول به زمین خواهند خورد.

نماینده ولی فقیه در سپاه نینوای گلستان با تاکید بر اینکه نباید درس‎های عاشورا فراموش شود متذکر شد: عاشورا به ما درس وظیفه‎شناسی، ایثار، فداکاری، ولایتمداری، ایستادن در مقابل جبهه باطل را نشان می‎دهد که باید در مقابل ظلم ایستاد و در راه حق جان داد.

غلامی با بیان اینکه زنان در جامعه اسلامی وظیفه پیام‎رسانی جبهه حق را بر عهده دارند ابراز داشت: زنان باید در جنگ نرم در کانون خانواده، مدرسه، دانشگاه و … ایفای نقش کنند.

وی یادآور شد: پیام‎رسانی کربلا را باید کسانی به عهده بگیرند که با جرات باشند زینب کبری (س) شیرزن کربلاست که توانست پیام عاشورا را به شایستگی ترویج کند لذا زنان در جامعه امروز تکلیف دارند تا با تاسی از ایشان به ترویج قیام عاشورا بپردازند و آن را در زندگی خود نیز عملی کنند.

عاشورا با فلسفه‎اش ماندگار است/ راه سعادت در مسیر ولایت حرکت کردن است

نماینده ولی فقیه در سپاه نینوای گلستان با بیان اینکه عاشورا با قیامش تمام شد بر این نکته تاکید کرد و متذکر شد: عاشورا با فلسفه‎اش ماندگار است و اکنون پرچم عاشورا در دست بانوان ایرانی است که باید به وظیفه خود آشنا باشند.

غلامی با اشاره به اینکه بسیجیان دو قبله دارند ابراز داشت: یکی قبله کعبه که قبله توحید و بندگی است و دیگری قبله کربلا که قبله ایثار، وظیفه‎شناسی، تکلیف‎مداری، ولایت‎محوری، شجاعت و دینداری است.

وی ادامه داد: تابلوی بلند عاشورا که بعد از یک‎هزار و 400 سال همچنان برافراشته است با این نگاه بوده وگرنه تاریخ کربلا تمام شد و نه یزیدی وجود دارد نه عمر بن سعد، لذا امروز همه باید با تاسی از فرهنگ عاشورا در مسیر ولایت حرکت کنند چراکه راه سعادت در این مسیر است.

ارسال نظر