اهداء ۱۸۰ شی تاریخی به میراث فرهنگی توسظ شهروند رستمکلایی
تعداد بازدید تعداد بازدید: 389 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 10:50 ق.ظ، چهارشنبه، 25 فروردین، سال 1395 نظرات بدون نظر

حمید عبدی هنرمند رستمکلایی ۱۸۰ قطعه شی تاریخی را به اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران اهدا کرد.

atighe4به گزارش سرویس تاریخی رادکانا، مهدی ایزدی در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: ۱۸۰ قطعه آثار تاریخی شامل کاسه سفالی، انگشتر مفرغی، مجسمه حیوان‌گلی، موچین، کاشی طرح‌دار رنگی و غیره از سوی یک هنرمند و طبیعت‌گرد رستم‌کلایی به میراث فرهنگی استان واگذار شد.

 

معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران تصریح کرد: با توجه به اینکه این امر موجب فرهنگ‌سازی در نگهداری آثار تاریخی است از حمید عبدی هنرمند رستم‌کلایی قدردانی می‌شود.

 

 

حمید عبدی واگذارکننده این آثار تاریخی نیز در گفت‌و‌گو با ایسنا اظهار کرد: آثار تاریخی اهدا شده از هزار تا ۷ هزار سال قدمت دارند که در طی ۱۵ سال جمع‌آوری شده است.

 

وی در باره چگونگی جمع آوری این اشیا خاطرنشان کرد: این اشیا را از دل طبیعت و بقایای حفاری به دست آورده‌ام که بیشتر آنها از قبرهای‌ گبری حاصل شده است.

 

این هنرمند گفت: در ابتدا به دنبال تشکیل موزه‌ای در رستم‌کلا بودم اما به دلیل هزینه بالای ایجاد موزه این آثار به اداره میراث فرهنگی اهدا شد.

 

عبدی افزود: تا زمانی که دولت و مسئولان نسبت به طرح ایجاد موزه در شهرهای تاریخی استان فعالیتی نکنند حفاران هرروز ضربه‌های سختی به فرهنگ و تاریخ این سرزمین می‌زنند.

انتهای پیام/

ارسال نظر