اهدای عضو جوان گرگانی زندگی بخش چند نفر شد
تعداد بازدید تعداد بازدید: 277 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 2:23 ب.ظ، چهارشنبه، 29 اردیبهشت، سال 1395 نظرات بدون نظر

مسوول شناسایی و هماهنگی اعضای پیوندی دانشگاه علوم پزشکی گلستان گفت: اعضای بدن یک جوان که دچار عارضه مرگ مغزی شده بود، به بیماران نیازمند اهدا و زندگی بخش چند نفر شد.

82079015-70733075به گزارش سرویس اجتماعی رادکانا، زهرا شرکت اردبیلی امروز چهارشنبه گفت: حامد یوسفی جوان 25 ساله گرگانی بر اثر تصادف دچار مرگ مغزی شده بود که پس تائید کادر درمانی و پیگیری های لازم، خانواده اش با گذشت و بزرگواری راضی به اهدا اعضای بدن او به بیماران نیازمند شدند.
به گفته وی، این جوان از اهالی روستای هاشم آباد از توابع شهرستان گرگان (نزدیک ترین روستا از حوزه غرب به گرگان) بود که هم اینک اعضای بدن او به چند بیمار پیوند زده شده است.
وی تصریح کرد: بعد از گرفتن رضایت خانواده مرحوم یوسفی و گزارش آن به تهران، بلافاصله تیم متخصص از وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی به گلستان سفر کرد و کار انتقال به تهران برای عمل پیوند طی هفته گذشته انجام شد.
شرکت اردبیلی گفت: در یکی از بیمارستان های تهران 2 کلیه، کبد و قسمت هایی از قلب و نسوج مرحوم یوسفی به بیماران نیازمند که در صف انتظار قرار دارند، پیوند زده شد.
مسوول شناسایی و هماهنگی اعضای پیوندی دانشگاه علوم پزشکی گلستان افزود: این اولین مورد مرگ مغزی طی سال جاری در استان است که خانواده راضی به اهدای اعضای بدن فرزند خود به بیماران شدند.
وی اضافه کرد: در نیمه دوم سال گذشته تعداد 10 مورد پیوند اعضای کسانی که بر اثر حوادث مختلف دچار مرگ مغزی شده اند در استان انجام شد، که یک مورد فرد کارت اهدای عضو داشت و مابقی با موافقت و رضایت خانواده بود.
شرکت اردبیلی در خصوص آمار گلستانی های داوطلب اهدای عضو گفت: سایت نام نویسی دریافت کارت متمرکز است و آمار استانی در این زمینه وجود ندارد.
وی همچنین گفت: کسانی که داوطلب اهدای عضو پس از حوادث منجر به مرگ مغزی، هستند از منظر اجتماعی و دینی جایگاه والا و انسانی دارند، زیرا زندگی بخش چندین نفر می شود.
مسوول شناسایی و هماهنگی اعضای پیوندی دانشگاه علوم پزشکی گلستان از خانواده هایی که به هر دلیل عزیز آنان دچار مرگ مغزی می شود درخواست کرد که با گذشت و بزرگواری، زمینه نجات جان چند نفر دیگر را فراهم کنند./ایرنا

انتهای پیام/

ارسال نظر