اولویت شهرداری گرگان بایستی کارهای فرهنگی باشد/برای ماندگاری ۵ آذر نیاز به سرمایه گذاری اجتماعی در گرگان داریم
تعداد بازدید تعداد بازدید: 567 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 2:23 ب.ظ، دوشنبه، 3 آذر، سال 1393 نظرات بدون نظر

عضو انجمن جامعه شناسی ایران گفت: گرگان از نظر ساختار اجتماعی شهری بی بدیل و کم نظیر است و ما باید در سطح شهر گرگان و واقعه ۵ آذر سرمایه گذاری اجتماعی بکنیم.

DSC_9167به گزارش رادکانا، حمیدرضا آقاملایی استاد دانشگاه و فعال فرهنگی اجتماعی شهر گرگان عصر دیروز (یکشنبه دوم آذر) در نشست تخصصی حماسه ۵ آذر گرگان که در دانشگاه آزاد اسلامی گرگان برگزار شد ، گفت : اگر بخواهیم هر واقعه ای را در جامعه نهادینه کنیم باید آن را جزئی از فرهنگ جامعه نماییم.
آقا ملایی اظهار کرد : خیلی از افراد و جوانان به آن شکل که باید ، نمی دانند که چرا اسم این خیابان ۵ آذر است چون که نتوانستیم سطح آگاهی جامعه را بالا ببریم و فرهنگ سازی در جامعه شکل نگرفت لذا اگربخواهیم آن را به جامعه بشناسانیم باید آن را تبدیل به یک ارزش بکنیم.
وی با بیان اینکه تا زمانی که انگیزه نداشته باشیم و آگاهی پیدا نشود نمی توانیم حادثه ای را به یک ارزش تبدیل کنیم خاطرنشان ساخت : گرگان از نظر ساختار اجتماعی شهری بی بدیل و کم نظیر است و ما باید در سطح شهر گرگان سرمایه گذاری اجتماعی بکنیم.

 

اولویت شهرداری با کارهای فرهنگی باشد

این فعال فرهنگی اجتماعی گرگان گفت: بجای آنکه مدام به فعالیتهای عمرانی تکیه کنیم باید اولویت را به فعالیتهای فرهنگی دهیم چرا که تا کنون اطلاع رسانی خوبی در مورد رویداد ۵ آذر اتفاق نیفتاده و برای ارتقا سطح اگاهی مردم باید اگاهی داشته باشیم تا آن را به مردم معرفی کنیم.
حمیدرضا آقاملایی با اشاره به نقش مثبت این نشست ها و همایش ها گفت : نقش رسانه ها در شناساندن۵ آذر خیلی مهم است و همچنین نقش صدا و سیما در تهیه و ساخت فیلم هم می تواند نقطه شروع خوبی باشد و من یادم می آید که آخرین فیلمی که در گرگان ساخته شد در سال ۸۳ بود که من هم در آن نقش داشتم و الان که ۱۰ سال می گذرد هنوز فیلمی در گرگان ساخته شنده است.
وی ادامه داد: در شهر گرگان بیش از ۲۱ قومیت مختلف هستند که در فرهنگ و هویت مشترک و منسجم هستیم و همه قومیت ها انقلاب را یک ارزش می دانند و لذا خوبست برای این یادبود ۵ آذر شهرداری یک فضاسازی مناسبی داشته بشاد و همه ما به یک هویت مشترک برسیم.
آقا ملایی گفت : از محتوای سخنان دوستان بر می آید که همه دغدغه فرهنگ ایثار و شهادت را دارند و معتقد هستم باید پل ارتباطی خانواده و نهادهای فرهنگی تعریف شود و با تبلیغات های جذاب مردم را جذب کنیم تا با هدف والای این شهیدان آشنا شوند.

انتهای پیام/

ارسال نظر