اولین دغدغه پیامبر (ص) وحدت بین شیعه و سنی بود
تعداد بازدید تعداد بازدید: 499 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 2:01 ب.ظ، جمعه، 27 دی، سال 1392 نظرات بدون نظر

حجت الاسلام دیلمی گفت: ما مسلمانان باید به یکدیگر احترام بگذاریم و وحدت و اتحاد و همدلی بین یکدیگر را حفظ نماییم و در جامعه بگونه ای عمل کنیم که دشمن نتواند ما را از هم جدا کند.

IMG_0024به گزارش خبرنگار رادکانا، حجت الاسلام نورعلی دیلمی معاون مرکز بزرگ اسلامی شمال کشور در مراسم گرامیداشت هفته وحدت در روستای نظرآباد النگ ضمن تبریک بمناسبت این ایام گفت: پیامبر اسلام حضرت محمد مصطفی (ص) بر بقیه پیامبران برتری دارد و خداوند این برتری را به خاتم نبیین داده است و خداوند پیامبر (ص) را با نام نبی صدا می زد.

معاون مرکز بزرگ اسلامی شمال کشور با اشاره این نکته که خداوند چهار مقام به حضرت محمد (ص) اعطا نمود اظهار داشت: خداوند متعال چهار مقام به پیامبر نور و رحمت حضرت محمد (ص) اعطا کرد که اولین مقام آن مقام خاتمیت است.

وی افزود: حضرت محمد (ص) آخرین پیامبر است و تا قیام قیامت برتر از ایشان نخواهد آمد.

حجت الاسلام دیلمی مقام دوم رسول الله را خلق عظیم دانست و افزود: پیامبر (ص) دارای خلق و خوی خوشی بود و مهربان و کمک حال مردم مظلوم آن زمان بود.

این عالم فرهیخته مقام سوم رسول خدا را در مقام شفاعت دانست و اظهار داشت: پیامبر (ص) به انسانها فرمودند قطعا شفیع شما در قیامت خواهم بود. شفیع انسانهایی که در راه خدا قدم گذاشته باشند.

وی آخرین مقام را مقام ابویت دانست و خاطرنشان کرد: رسول الله فرمودند من و علی پدر این امت هستیم و کار پدر این است که صفا و صمیمیت و امنیت را در خانواده برقرار کند که حضرت محمد (ص) هم پدر این امت بود و صفا و صمیمیت و امنیت و آرامش را در جامعه ایجاد کرد.

رئیس مرکز بزرگ اسلامی شمال کشور با اشاره دغدغه پیامبر در خصوص وحدت بین شیعه و سنی گفت: اگر امروزه پیامبر عظیم الشأن اسلام حضور فیزیکی داشتند قطعا اولین دغدغه پیامبر ایجاد وحدت و همدلی بین شیعه و سنی و برادری را بین شیعه و سنی حفظ می کردند.

وی افزود: اگر رسول خدا (ص) الان حضور فیزیکی داشتند مطمئنا سعی می کردند تا ما امت شیعه و سنی و دیگر مسلمانان بر اشتراکات یکدیگر حلقه بزنیم و حفظشان کنیم.

حجت الاسلام دیلمی در پایان تأکید کرد: ما مسلمانان باید به یکدیگر احترام بگذاریم و وحدت و اتحاد و همدلی بین یکدیگر را حفظ نماییم و در جامعه بگونه ای عمل کنیم که دشمن نتواند ما را از هم جدا کند.

ارسال نظر