اولین همایش روز جهانی جمعیت در کردکوی برگزار شد
تعداد بازدید تعداد بازدید: 661 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 1:54 ب.ظ، پنج شنبه، 20 تیر، سال 1392 نظرات بدون نظر

بمناسبت روز جهانی جمعیت همایشی ساعت ۱۰ صبح امروز ۲۰ تیرماه ۹۲ با حضور ابوترابی مدیرکل ثبت احوال استان، حجت الاسلام شاعری امام جمعه شهرستان، الیاسی فرماندار کردکوی، مسئولین، دهیاران و شوراهای اسلامی روستا، پرستاران و اعضای شورای ثبت احوال در سالن اجتماعات فرمانداری کردکوی برگزار شد.

DSC08569به گزارش خبرنگار رادکانا،ابوترابی مدیرکل ثبت احوال استان در این همایش ضمن عرض تبریک بمناسبت فرارسیدن حلول ماه مبارک رمضان از کاهش جمعیت خبر داد و افزود: هدف از این همایش ها شناسایی آسیب ها و معضلات کاهش جمعیت جوان را در کشور روبرو هستیم.

وی در همایش روز جهانی جمعیت که در فرمانداری شهرستان کردکوی برگزار شد افزود: این معضل بزرگی است که همه مسئولین استانی و شهرستانی، ائمه جماعات در خطبه های نماز جمعه مردم را از معضل کاهش جمعیت و مشکلات پیش روی آن آگاه کنند و دلایل کاهش جمعیت در استان و شهرستان را بررسی و با آن مقابله شود.

ابوترابی معضلات زیادی را موجب پدید امدن کاهش جمعیت دانست و افزود: موارد زیادی موجب کاهش جمعیت در کشور می باشد که اشتغال، ازدواج دیرهنگام و طلاق از موارد آن می باشد.

رئیس ثبت احوال استان یکی از موارد کاهش جمعیت در استان را ازدواج دیرهنگام جوانان برشمرد و گفت: در استان گلستان میانگین سنی ازدواج مردان تقریبا 27 سال  و زنان 3/25 سال است.

وی در ادامه با اشاره به معضل اجتماعی طلاق خاطرنشان شد: در تهران از هر 4 ازدواج 1 طلاق و در استان گلستان از هر 8 ازدواج 1 طلاق داریم.

ابوترابی در ادامه افزود: متأسفانه 47 درصد از طلاق ها در شروع زندگی زیر 4 سال اتفاق می افتد.

 وی در خصوص دخالت خانواده ها در انتخاب همسر فرزندان اظهار داشت: چقدر در انتخاب همسر برای فرزندانمان دخالت کردیم و تا چه اندازه در انتخاب همسر برای فرزندانمان تأثیرگذار بوده ایم.

ابوترابی طی سرشماری سال 90 جمعیت شهرستان کردکوی را قریب به 70300 نفر اعلام کرد که 4 درصد جمعیت استان را به خود اختصاص داده است.

وی در پایان از برگزاری همایش روز جهانی جمعیت در تمامی شهرستان های استان خبر داد.

در حاشیه این همایش کارشناس مسئول مرکز بهداشت شهرستان کردکوی افزود: شهرستان کردکوی با توجه به سیاست های از پیش تعیین شده مرکز بهداشت و درمان کردکوی 13000 نفر از بانوان بارور را تحت پوشش خود قرار داده و برنامه های تنظیم خانواده و بهداشت خانواده را به آنها ارائه می دهد.

وی در ادامه افزود: شهرستان کردکوی در بخش نورم جمعیت در رتبه پایین تری از استان قرار دارد که این نشان از کاهش جمعیت جوان در شهرستان کردکوی می باشد و نیازمند است باتوجه به برنامه هایی که مرکز بهداشت تا بحال انجام داده بیشتر و مضاعف تر شود و با کمک دهیاران و خود مردم این امر میسر گردد.

 

ارسال نظر