ایجاد امنیت در کشاورزی از الزامات تحقق اقتصاد مقاومتی است
تعداد بازدید تعداد بازدید: 410 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 8:29 ق.ظ، یکشنبه، 17 فروردین، سال 1393 نظرات بدون نظر

نماینده مردم غرب استان گلستان با انتقاد از وضعیت نامناسب کشاورزان در استان گلستان گفت: ایجاد امنیت در کشاورزی از الزامات تحقق اقتصاد مقاومتی است.

thumb276-9f6ed62746370821202ebd8b221cacaeبه گزارش رادکانا، محمدجواد نظری‎مهر بعد از ظهر امروز در نخستین جلسه شورای اداری سال 1393 با تبریک فرا رسیدن سال 1393 و تسلیت ایام فاطمیه با اشاره به شعار سال و ایراد سخنرانی‎های مختلف در مجامع گوناگون اظهار داشت: نکته مهم این است که صدای عمل از هر فریادی بلندتر و مهمتر است.

وی ادامه داد: متاسفانه در سال‎های گذشته بسیاری از کشاورزان ما به‎خصوص گندم‎کاران استان گلستان از امنیت کشاورزی برخوردار نبوده و برای مثال گندمی که در بازار 2500 تومان فروخته می‎شد تنها 500 تومان دست کشاورز را می‎گرفت که این عدالت نیست.

نظری‎مهر بیان کرد: اگر مدیریت درست را در اقتصاد نهادینه کنیم و امنیت کشاورزی را ایجاد کنیم مطمئن باشید که مردم نه تنها در زمین‎های کشاورزی بلکه در گلدان‎های خانگی نیز محصولات کشاورزی را کشت خواهند کرد.

نماینده مردم غرب استان گلستان خاطرنشان کرد: یکی از مؤلفه‎های اقتصاد مقاومتی در کشور و به‎خصوص در استان گلستان توجه به کشاورزی است.

نظری‎مهر تاکید کرد: مشکلات کشاورزی و تولید محصول حتی در بخش آرد در استان نیز وجود دارد و باید با شناسایی درست این موانع در راستای رفع آن با مدیریت و عزم جهادی تلاش و اقدام شود.

وی اضافه کرد: اگر فضای موجود به این تبدیل شود که همه با هم باشیم بسیاری از مشکلات حل خواهد شد و نباید بگذاریم دست‎های پشت پرده ما را به سمتی ببرد که با آموزه‎های دینی ما فاصله دارد.

نماینده مردم غرب استان گلستان تصریح کرد: فرهنگ اصیل ایرانی اسلامی ما را کسی نمی‎تواند تغییر دهد بلکه ما هستیم که با اجرای ناصحیح فرهنگ آن را دچار خدشه خواهیم کرد.

نظری‎مهر تاکید کرد: یکی دیگر از مؤلفه‎های تحقق اقتصاد مقاومتی و پیشرفت اقتصادی در کشور داشتن بانکداری اسلامی است و اگر بانکداری اسلامی در کشور به صورت کامل و صحیح محقق شود به سرعت به سمت پیشرفت اقتصادی حرکت خواهیم کرد.

وی در پایان ابراز داشت: اگر هر مدیری بیاید و برنامه‎ریزی کند و با برنامه به سمت جلو حرکت کند به راحتی می‎توان تاکیدهای رهبری در هر سال را محقق کرد./فارس

ارسال نظر