ایجاد منطقه آزاد پاشنه آشیلی است که می تواند برای توسعه استان ما مفید باشد
تعداد بازدید تعداد بازدید: 303 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 10:00 ق.ظ، سه شنبه، 16 تیر، سال 1394 نظرات یک نظر

مهندس رمضان بهرامی: مهمترین هدف اتاق بازرگانی و خانه صنعت، رفع مشکلات مالی واحدهای تولیدی است.

bahramiبه گزارش رادکانا، مهندس رمضان بهرامی رئیس خانه صنعت، معدن وتجارت استان گلستان در نشست خبری با اصحاب رسانه استان، ضمن تسلیت ایام شهادت امام علی (ع) فرارسیدن روز ملی صنعت و معدن را به جامعه صنعتی، تجار و بازرگانان تبریک گفت.
وی در ادامه از برگزاری مراسم تجلیل از واحدهای نمونه استانی و دعوت از مقامات و مسئولین کشوری بمناسبت روز صنعت، معدن، تجارت، در استان خبر داد و گفت: بنابر برنامه ریزی های انجام شده و مشکلاتی که 2 سال گذشته از برگزاری این مراسم در ماه مبارک رمضان داشتیم، تصمیم بر این شد که در این مراسم یک ماه بعد از 11 تیرماه برگزار شود.
مهندس بهرامی با اشاره به اینکه، تمامی کسانی که در طول سالهای بعد از تحریم توانستند واحدهای تولیدی خودشان را سرپا نگه دارند از نظر بخش دولتی و خصوصی نمونه هستند، از اعلام آمادگی 60 واحد تولیدی برای حضور در این مراسم خبر داد و گفت: بعد از تکمیل پرسشنامه ها و ویرایش توسط کارشناسان حوزه سازمان صنعت، معدن و تجارت، مقرر شد 30 نفر از این واحدهای تولیدی را بعنوان واحد های نمونه انتخاب کنیم.
رئیس خانه صنعت، معدن وتجارت استان گلستان در ادامه این نشست، با اشاره به اینکه در 3 ماهه نخست سال 94، گلستان میزبان چهار معاون وزیر بود، این امر را نشان دهنده نگاه ویژه هیئت دولت به این استان دانست و تأکید کرد: خود شخص مهندس نعمت زاده وزیر صنعت، معدن و تجارت طی جلسات خصوصی که در تهران برگزار شد، حمایت های ویژه ای از استان ما داشتند و نسخه ای خارج از نسخه استان های دیگر برای ما در نظر گرفتند.
وی در ادامه با بیان اینکه در سال 94، روز صنعت، معدن و تجارت در گلستان با سالهای گذشته متفاوت است، به استارت کلید منطقه آزاد در این استان در سال 93 اشاره کرد و گفت: با توجه به ظلمی که در گذشته به استان ما شده تنها جائی که می تواند تجارت ما را احیاء، صنعت ما را توسعه و در حوزه تولید به ما کمک کند، ایجاد منطقه آزاد است که امیدواریم این امر هرچه زودتر تحقق پیدا کند.
رئیس خانه صنعت، معدن وتجارت استان گلستان همچنین به اهداف برگزاری مراسم روز صنعت، معدن و تجارت اشاره کرد و گفت: مهمترین برنامه ما در آن روز بحث راه اندازی و توسعه واحد های تولیدی است که امیدواریم با حمایت و همکاری مسئولین کشوری و استانی حاضر در مراسم به این مهم دست پیدا کنیم و این واحدها را در استان احداث کنیم.
وی با اشاره به فعالیت بنگاه های زودبازده زیاد در استان و تأثیر بسیار زیاد تحریم ها بر این واحد ها نسبت به استان های دیگر، از تشکیل کارگروه حمایت از تولید در استان خبر داد و گفت: هدف از تشکیل این کارگروه این است که نسخه درستی برای تمامی واحدهای بومی استان در نظر بگیریم تا بتوانند همچون گذشته به فعالیت خود ادامه دهند.
بهرامی ضمن ارائه گزارشی از عملکرد اتاق بازرگانی در 3ماهه نخست سال 94، از دستور کار قرار گرفتن اعزام و پذیرش هیئتها خبر داد و گفت: در حوزه پذیرش با تمام اتاق های بازرگانی استان های مرزی تفاهم نامه را منعقد کردیم که بعنوان میزبان در خدمت سرمایه گذاران، تجار و بازرگانان کشورهای همسایه باشیم.
این مقام مسئول استانی در ادامه با اشاره به اینکه یک سوم جمعیت استان ما را قومیت ترکمن تشکیل می دهد، به برگزاری 3 نشست با سفیر ترکمنستان در غالب رئیس خانه صنعت، معدن وتجارت استان گلستان اشاره کرد و گفت: بعد از نامه نگاری های متعدد و مکاتباتی که دکتر صادقلو، استاندار محترم استان گلستان با دکتر ظریف وزیر محترم امور خارجه کشور داشتند، امیدواریم مشکلاتی که سر راه تجار و بازرگانان بومی برای دریافت ویزا و سفر به مشهد و تهران دارند مرتفع شود.
وی همچنین به گسترش همکاری با کشورهای حاشیه خلیج فارس و دریای عمان اشاره کرد و گفت: بعد از برگزاری جلسات متعدد، 3 کشور را برای اعزام و پذیرش هیئت ها در نظر گرفتیم و ان شاء الله یکی از میزهای ثابت اتاق بازرگانی اعزام و پذیرش هیئتها خواهد بود.
رئیس خانه صنعت، معدن وتجارت استان گلستان با اشاره به اینکه در رابطه واگذاری زمین و صدور جواز تأسیس در استان مشکلی نداریم، خاطرنشان کرد: سرمایه گذاری که قصد راه اندازی واحد تولیدی در استان دارد مطمئنأ می توانند در کمترین زمان ممکن جواز تأسیس دریافت کنند.
مهندس بهرامی در بخش دیگر این نشست خبری، با اشاره به اینکه مهمترین هدف اتاق بازرگانی و خانه صنعت، رفع مشکلات مالی واحد های تولیدی است، از تعامل خوب و سازنده بین اتاق بازرگانی و تمامی بانکها خبر داد و گفت: علارقم اینکه تجار و بازرگانان استان در اواخر سال 89 و اوایل سال 90 رقابت پذیری لازم را از دست دادند، حتمأ نیاز است که بانک های توسعه ای، همکاری و حمایت ویژه ای در این رابطه داشته باشند تا به چشم اندازی که برای صادرات استان برنامه ریزی کردیم برسیم.
وی همچنین به ظرفیت ریلی استان اشاره کرد و گفت: امیدواریم با همکاری اصحاب رسانه این ظرفیت بزرگ را به بازرگانان و تجار خارج از استان نشان دهیم، که این امرمی تواند حداقل ارزش افزوده را برای استان ما در پی داشته باشد.
رئیس خانه صنعت، معدن وتجارت استان گلستان در خاتمه با تأکید بر اینکه ما باید نگاه ویژه ای به ایجاد منطقه آزاد در استان داشته باشیم، یادآور شد: ایجاد منطقه آزاد پاشنه آشیلی است که می تواند برای توسعه استان ما مفید فایده قرار بگیرد.

انتهای پیام/

فرجی می گوید:

داداش خبر نزدی؟

ارسال نظر