ایران با ۴۵ میلیون کاربر در فضای مجازی در رتبه دوم قرار دارد
تعداد بازدید تعداد بازدید: 496 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 2:34 ب.ظ، یکشنبه، 3 شهریور، سال 1392 نظرات بدون نظر

رییس پلیس فتا گلستان گفت : ایران بعد از کشور چین دارای رتبه دوم با ۴۵ میلیون کاربر در فضای مجازی است.

thumb276-a285c08f3e289bf50a8e6e24391103fdبه گزارش رادکانا به نقل از گل رامیان رییس پلیس فتا گلستان گفت با اشاره به شبکه های اجتماعی از جمله فیسبوک گفت: در حال حاضر فیسبوک بزرگترین شبکه اجتماعی در جهان است که بالغ بر یک میلیارد کاربر در آن عضو هستند که خود بزرگترین معزل است .

رجبلی در ادامه گفت : فیس بوک با شعار «محفلی از جمع دوستان» ، ولی بزرگترین دشمن و مخوف ترین شبکه اجتماعی در جهان است و از بین 4 هدف جاسوسی،فرهنگی، سیاسی و امنیتی ، بزرگترین هدف آن جاسوسی است .

رجبلی افزود : گرفتن اطلاعات کامل از کاربران ، رواج بی فرهنگی ، شکست حریم خصوصی از اهداف فرهنگی و فرخوان های گوناگون همانند فتنه 88 از اهداف سیاسی فیسبوک می باشد.

این مسئول به خانواده ها در نظارت بر استفاده صحیح از اینترنت تاکید کرد و گفت : تعیین زمان مشخص جهت استفاده فرزندان از اینترنت و قرار دادن سیستم کامپیوتر در محل تردد افراد خانواده در منزل بهترین مکان است .

رئیس پلیس فتا گلستان یادآور شد : خانواده ها باید با فرزندان خود رابطه دوستی برقرار کنند تا در صورت بروز مشکلی فرزندان جرات بیان مطلب را داشته باشند که در بسیاری از مواقع ترس از والدین سبب دوری از خانواده می شود.

وی گفت : اینترنت همانند یک چاقوی دو لبه است و با توجه به این که اینترنت یک علم روز است و علاوه بر نقاط مثبت دارای آسیب هایی است و باید با افزایش سطح آگاهی و هوشیاری در برابر این خطرات واکسینه شویم .

رجبلی بیان کرد: تاکنون بیشترین جرائم در فضای مجازی برداشت از حساب های بانکی افراد بصورت غیرقانونی و از شیوه های مختلف انجام پذیرفته و هتک حرمت و نشر اکاذیب به خصوص در قشر دانشجو ، نیز از دیگر جرائم با آمار بالا در فضای مجازی است.

این مسئول در خصوص مسائل امنیتی در استفاده از اینترنت ، عنوان کرد : حفظ اطلاعات شخصی و کلمه عبور خود ، عدم بازکردن فایل های مشکوک و عدم خریداری از فروشگاه های اینترنتی غیرمجاز و محدود کردن زمان استفاده از اینترنت ، رعایت قوانین لازم استفاده از رایانه های خانگی ، مانع سوء استفاده دزدان مجازی می شود.

وی در پایان عنوان کرد : در صورت برخورد با مشکلات و آسیب های اینترنتی با شماره های 2182282-0171و 2182747-0171 با همکاران و پلیس فتا تماس حاصل نمایید.

ارسال نظر