اینچه‎برون به منطقه آزاد تبدیل می‎شود
تعداد بازدید تعداد بازدید: 295 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 7:20 ب.ظ، چهارشنبه، 29 مرداد، سال 1393 نظرات بدون نظر

استاندار گلستان گفت: در افق آینده اینچه‎برون را به منطقه آزاد تبدیل خواهیم کرد که تحول بزرگی در گلستان رقم خواهد خورد.

09

به گزارش رادکانا، حسن صادقلو ظهر امروز در گردهمایی علما و نخبگان اهل‎سنت گلستان که در استانداری گلستان برگزار شد، اظهار داشت: اگر کریدور ریلی را بتوانیم تا دو ماه آینده با حضور رئیس‎جمهور افتتاح کنیم موجبات تحول در مراودات منطقه‎ای و بین‎المللی برای منطقه ما فراهم می‎شود.

وی از ایجاد ترمینال غلات در استان خبر داد و تصریح کرد: پروژه 4 هزار هکتاری سایت میگو در گمیشان به شدت پیگیری می‎شود.

استاندار گلستان بر ضرورت پرورش ماهیان خاویاری که برند استان است تاکید کرد و بیان داشت: پرورش ماهیان خاویاری به شدت افت و خسارت دیده شده است که به دنبال رونق آن هستیم، ماهیان خاویاری برند جهانی دارد که این مهم در حاشیه اترک در حال پیگیری است.

صادقلو از مطالعات بندر جدیدی در حوزه گمیشان خبر داد و افزود: گردشگری کرانه آسمان خزر که سرمایه‎گذار خارجی از ترک‎ها آمدند که در هفته دولت آن را آغاز خواهیم کرد، توجه به این مهم در راستای گردشگری می‎تواند تحول اساسی ایجاد کند.

وی گفت: با توجه به پشتیبانی دولت تخصیص اعتبارات خاص که 16 میلیارد تومان بود 12 میلیارد تومان در حوزه اترک خرج می‎شود.

استاندار گلستان از پیگیری مطالعات 300 هزار هکتار از زمین‎های شمال گلستان خبر داد و یادآور شد: این پروژه را جزو مصوبات رئیس‎جمهور قرار دادیم که 100 هکتار آن را وزیر جهاد کشاورزی تائید کردند تا با زهکشی اولیه آنجا را آباد کنیم.

صادقلو از گلستان به عنوان ایران کوچک یاد کرد و افزود: هوشمندی روحانیت شیعه و اهل تسنن و هوشیاری اقوام گلستان همانند راهبردی است که می‎توان به عنوان پایلوت سایر استان‎ها و حتی برای اقوام سایر کشورها قرار بگیرد.

وی با تاکید بر اینکه از ابتدای مسئولیت در استانداری مدیریت منزلتی را در پیش گرفتم، ادامه داد: به اندازه استعدادی که داریم این مهم پیش در استان می‎رود.

استاندار گلستان وحدت را برگرفته از منزلت و احترام به اقوام مختلف یاد کرد و گفت: وحدت را نه در زبان بلکه در میدان عمل آوردیم، استان گلستان در راستای مدل‎سازی و الگوسازی وحدت می‎تواند حرف‎های زیادی برای حملات دنیا داشته باشد.

ارسال نظر