این انتخابات، آخرین فرصت جریان مشترک فتنه و انحراف است
تعداد بازدید تعداد بازدید: 550 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 9:57 ق.ظ، دوشنبه، 30 اردیبهشت، سال 1392 نظرات بدون نظر

مدیر مسئول روزنامه کیهان تصریح کرد: این دوره از انتخابات ریاست جمهوری ، آخرین فرصت جریان مشترک فتنه و انحراف برای دست اندازی بر کانون های قدرت و ثروت است.

Dana.ir-26482-asliحسین شریعتمداری ، امروز در جمع طلاب و فضلای حوزه که در موسسه امیر بیان قم برگزار شد، با بیان این که امروز به لطف الهی و هدایت های حکیمانه مقام معظم رهبری، نظام اسلامی در مقتدرترین دوران خود قرار دارد، اظهار داشت: انتخابات در کشور ما از اهمیت فوق العاده ای برخوردار است به این معنا که دامنه تاثیرگذاری آن فراتر از مرزهای کشور و حتی منطقه است.

وی افزود: در شرایط کنونی ظاهر قضیه آن است که دو جریان مقابل هم هستند که شامل جریان اصولگرا و جریان مشترک فتنه وانحراف می باشد.

شریعتمداری بیان داشت: البته منظور ما از جریان اصولگرا ، توده های مردم پیرو مقام معظم رهبری است که تکیه بر اصول و آموزه های اساسی نظام دارند و پای آن ایستاده اند.

وی با اشاره به این که جریان اصولگرا برای رقابت انتخاباتی وارد عرصه شده است، تاکید کرد: جریان فتنه و انحراف برای رقابت انتخاباتی نیامده است بلکه برای دوئل آمده است چرا که می داند این انتخابات آخرین فرصت او برای دست اندازی بر کانون های قدرت و ثروت ا ست .

مدیر مسئول کیهان گفت: یک قاعده سیاسی وجود دارد مبنی بر این که هر کس به خط آخر رسیده است به سیم آخر می زند و جریان مشترک فتنه و انحراف به نظر می رسد که به این نقطه رسیده است.

وی با اشاره به جنایت های غیرقابل کتمان فتنه گران در قضایای سال 88 تصریح کرد: بخش اعظم جریان مدعی اصلاحات که در فتنه حضور داشتند از صحنه سیاسی کشور اوت شده اند و امروز می کوشند که به هر طریق ممکن داخل نظام قرار بگیرند.

شریعتمداری گفت: دشمن در قضایای فتنه ، همه توان و نیروهای خاکستری خود را به میدان آورد و یک جنگ احزاب تمام عیار را علیه نظام اسلامی و رهبری شکل داد و از برکات فتنه همین بود که این نیروهای خاکستری را سوزاند و خاکستر کرد.

وی افزود: هنوز هم فتنه گران و سران آن ها از بازخوانی آن قضایا به شدت هراسان هستند و در شرایط کنونی نیز نیاز خود را عمدتاً در بازگشت به درون نظام می دانند که نشانه های آن را در رای دادن آقای خاتمی در انتخابات مجلس در دماوند می توان جستجو کرد.

شریعتمداری با بیان این که در حال حاضر هاشمی نقش میانجی را برای این طیف بازی می کند، اظهار داشت: آن ها می دانند که اگر در انتخابات شکست بخورند، آخرین شانس خود را نیز از دست داده اند.

این روزنامه نگار باسابقه همچنین در پاسخ به این تحلیل که جریان حزب اللهی و اصولگرا احمدی نژاد را بر سر کار آورد و امروز شرمنده است، گفت: اتفاقاً این یک افتخار است برای حزب الله چرا که اصولگرایان در سر کار آوردن این دولت، از گفتمان امام و انقلاب دم می زدند و البته به مجردی که احساس کردند از اصول فاصله گرفته شده و انحراف حاصل گشته ، به اعتراض و نقد برخاستند.

وی تصریح کرد: اتفاقاً کسانی باید شرمنده باشند که دنبال گروه گرایی خود بودند و نه حق گرایی.

شریعتمداری افزود: به امثال آقایان خاتمی و موسوی خوئینی ها که گروه گرایی کردند و در آتش فتنه دمیدند نمی توان اعتماد کرد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با انتقاد از طرح برخی شعارهای مربوط به سیاست خارجی از سوی برخی کاندیداها گفت: در دنیا سهم هرکس را بر اساس اقتدارش می دهند و نه چانه زنی اش برای مذاکره!

مدیر مسئول کیهان همچنین با بیان این که شعارهای مذاکره و رابطه با آمریکا در قد و قواره برخی کاندیداها نیست، ابراز داشت: اگر در سیستم اجرایی ، انسان های واداده بیایند، سرنوشت سوریه و عراق در انتظار ما خواهد بود.

وی در ادامه با اشاره به آسیب ها و خطراتی که از تعدد کاندیداهای اصولگرا متوجه این جریان می شود، گفت: خوشبختانه همه کاندیداهای طیف اصولگرایی، افراد حزب اللهی ، وفادار به آرمان های نظام و انقلاب و آزمون داده هستند و آنچه مهم است این که در شرایط حساس کنونی باید به الزامات وحدت توجه ویژه نشان داد.

شریعتمداری همچنین در خصوص جزییات دیدار امروزش با آیت الله مصباح یزدی در قم به بیان همین جملات بسنده کرد که : از محضر ایشان که حقیقتاً جزء استوانه های موثر و مفید برای نظام هستند، مثل گذشته بهره برده و کسب فیض کردیم و صحبت های دیگری نیز داشتیم که خوب است از کنار آن بگذریم.

مدیر مسئول کیهان تصریح کرد: الان صحنه انتخابات یک صحنه حساس است و لذا ضرورت دارد که همه ی توان در راستای وحدت جمع شود و از آن سو، پاشنه آشیل های حریف که زیاد هم است و آن ها می خواهند آن را بپوشانند را نیز بیان و افشاء کرد.

وی در پایان همچنین گفت: گرچه ما در شرایط حساسی هستیم اما باید توجه داشت که به هیچ وجه کشور بحرانی نیست و کسانی که می خواهند آن را بحرانی جلوه دهند یا بحران را نمی شناسند و آن را ندیده اند و یا اغراض دیگری از طرح این مسایل در سر دارند.

با اشاره به مطلب فوق اظهار داشت: ممکن است که دوستان اصولگرا از این حرف من ناراحت شوند اما به نظر من یکی از اهداف دشمن در شرایط کنونی این است که خروجی های حضرت آقا را متعدد کند به این معنی که می دانیم مردم حرف و منویات رهبری را گوش می دهند و از آن سو هم آقای لنکرانی بچه حزب اللهی است و هم جلیلی که سوپر حزب اللهی است و دیگران نیز حقا و انصافا حزب اللهی و دغدغه مند هستند.

وی افزود: بزرگوارانی مثل آقای ولایتی، حداد، زاکانی، جلیلی و لنکرانی و … همه حزب اللهی هستند اما باید توجه داشت که این تعدد کاندیداهای اصولگرا، رای ها را می شکند.
منبع: قم فردا
ارسال نظر