باران بارید…
تعداد بازدید تعداد بازدید: 484 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 1:50 ب.ظ، دوشنبه، 29 تیر، سال 1394 نظرات بدون نظر

صدای د‎لنواز باران لحظه‎ای قطع نمی‎شود تا‎ پس از مدت‎ها آسمان عاری از باران گلستان بهترین موسیقی طبیعت را برای مردمی بنوازد که برای شنیدن این صدا از خیلی وقت‎ها پیش منتظر بودند.

13940429000047_PhotoLبه گزارش رادکانا، براساس گزارش هواشناسی گلستان باران روز و شب یک‌شنبه در دو موج سراسری استان گلستان را تحت تاثیر قرار داد، بار اول از ساعت 13 و موج دوم نیز از شامگاه شب گذشته آغاز شده است و همچنان نیز ادامه دارد.

*آب‌گرفتگی معابر در برخی شهرهای گلستان

بارش باران در برخی مناطق استان به گونه‎ای بوده که موجب آب‌گرفتگی معابر و سیلاب شده است و حتی در خیابان‌های برخی از شهرهای استان موجب ایجاد ترافیک شده، البته قرار است باران تا دوشنبه تداوم یابد.

بعد از ظهر یک‌شنبه هفته جاری در شهر گرگان برخی از معابر از جمله روگذر میدان شهید قندهاری به ویژه از سمت راه‌آهن دچار آب‌گرفتگی شدید شده است، البته این وضعیت پس از مدتی فروکش کرد.

همان‎گونه که پیش‎بینی می‌شد این بارش توأم با رعد و برق و باد شدید بود و برای تردد و عبور و مرور خودروها و عابران پیاده مشکلاتی را ایجاد کرد.

مدیرکل مدیریت بحران استان گلستان با اشاره به صدور اخطاریه هواشناسی و آمادگی لازم فرمانداران و دستگاه‎های عملیاتی استان گفت: با وجود شدت بارش به دلیل آمادگی دستگاه‎های عملیاتی و شهری استان تاکنون شرایط به درستی مدیریت شده است.

*موج دوم بارندگی در گلستان شدیدتر است

صادق‎علی مقدم در گفت‎وگو با خبرنگار فارس در گرگان تصریح کرد: براساس گزارش‎های دریافتی باران در سراسر استان ادامه دارد، اما تاکنون حادثه‎ای گزارش نشده است.

وی ادامه داد: براساس اعلام اداره‌کل هواشناسی استان در بارندگی امروز شهر بندرترکمن با 22 میلی‎متر بیشترین میزان بارندگی را در استان به خود اختصاص داده است.

مقدم یادآور شد: هم‎اکنون موج دوم بارندگی در استان شروع شده، البته براساس پیش‎بینی هواشناسی گلستان مرحله دوم بارندگی از شدت بیشتری برخوردار است.

وی با اشاره به میزان خوب بارش در استان افزود: امیدواریم رحمت الهی که این چند ماه نباریده بود همچنان تداوم داشته باشد تا استان از شرایط سخت کم‎‌آبی خارج شود و خشک‌سالی بیش از این استان سرسبز گلستان را تحت تاثیر قرار ندهد.

*حادثه‎ای گزارش نشده است

دبیر شورای هماهنگی مدیریت بحران استان گلستان اضافه کرد: گرما توأم با خشک‌سالی و کاهش شدید رطوبت طی این مدت شرایط مساعدی را برای حریق در عرصه‎های منابع طبیعی استان فراهم کرده بود.

مقدم ادامه داد: این شرایط جوی کاهش دما و رطوبت حاصل از آن می‎تواند اوضاع را تا حدود بسیاری تلطیف کند و محصولات کشاورزی استان نیز از تنش کم‎آبی تا حدودی رهایی یابند.

وی با اشاره به تاثیر منفی خشک‌سالی بر منابع طبیعی گلستان خاطرنشان کرد: این بارندگی برای جنگل‎های استان نیز پیامد خوبی داشته و به نوعی با افزایش رطوبت، میزان آسیب‎پذیری منابع طبیعی استان نیز کاهش یافته است.

مقدم با اشاره به دریافت به موقع اطلاعیه و اخطاریه اداره‌کل هواشناسی استان گلستان گفت: این اطلاعیه و اخطاریه به تمامی فرمانداری‎ها، دستگاه‎های اجرایی و شهرداری‎های تابعه استان ارسال شد تا آماده رویارویی با آب‌گرفتگی یا سیلاب احتمالی باشند./fars

انتهای پیام/

 

ارسال نظر