بارش باران در کردکوی؛ کشاورزان خوشحال، بازاریان ناراحت
تعداد بازدید تعداد بازدید: 553 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 3:09 ب.ظ، پنج شنبه، 22 اسفند، سال 1392 نظرات بدون نظر

در حالی که یک هفته به عید نوروز مانده و مردم برای خرید عیدانه به بازار مراجعه می کنند بارش شدید باران در کردکوی آغاز شده و این موضوع بیش از همه کشاورزان را خوشحال کرده است .

Rain Falling on Vine Maple Leaves ca. 2000 Oregon, USAبه گزارش خبرنگار رادکانا، عدم بارش باران در زمستان امسال و در پی آن کم شدن آب سدهای گلستان و عدم آبرسانی به مزارع گندم ، کلزا و جو باعث شده بود تا کشاورزان دست به دعا شده و آرزوی باران الهی کنند .

خوشبختانه نزدیک به یک هفته است که تغییران ناپایدار جوی در گلستان و کردکوی مستقر شده و هر چند روز یک بار شاهد نزولات جوی هستیم که این موضوع بیش از همه کشاورزان منطقه را خوشحال کرده است .

از طرفی چون در هفته پایانی سال قرار داریم و مردم برای خرید لوازم نوروز به بازار مراجعه می کنند این باران شدید موجب شده تا بسیاری از مردم خانه نشین شده و خریدهای خود را به روزهای آخر سال بسپارند و لذا بازاریان از این وضعیت ناراحت هستند.

به هر حال امیدواریم که بارش رحمت الهی کماکان ادامه داشته باشد تا سدهای گلستان پر شوند و کشاورزان از بابت محصولات خود ناراحتی نداشته باشند چرا کشاورزی پشتوانه اصلی امنیت غذایی کشور و عامل اصلی امرار معاش کشاورزان و زحمتکشانی است که روزها و ماهها سرا مزارع کار می کنند .

ارسال نظر