بارش برف و باران و کاهش ۱۵ درجه‌ای دمای کشور تا پایان هفته
تعداد بازدید تعداد بازدید: 868 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 9:07 ق.ظ، دوشنبه، 14 اسفند، سال 1391 نظرات ۳ نظر

مدیر کل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی از بارش برف و باران و کاهش پنج تا ۱۵ درجه‌ای دما در اقصی نقاط کشور تا پایان هفته خبر داد.

IMG17415670به گزارش رادکانا به نقل از مهرعبدالرضا امیدوار شهری با اشاره به ورود سامانه بارشی از مرزهای غربی به کشور گفت: بر این اساس در روز دوشنبه بارش باران و برف در استان‌های آذربایجان غربی، کردستان، کرمانشاه،‌ایلام، لرستان، شمال خوزستان و سپس در استان‌های آذربایجان شرقی، زنجان، اردبیل، قزوین، البرز و تهران پیش بینی می‌شود که در این روز بارش در غرب استان‌ آذربایجان غربی و غرب کردستان و ارتفاعات البرز مرکزی از شدت بیشتری برخوردار است.

وی با اشاره به اینکه بارش برف و باران در روز سه شنبه استان‌های اردبیل، گیلان، مازندران، گلستان، خراسان شمالی، زنجان، قزوین، البرز، تهران، سمنان، قم، مرکزی، همدان، کردستان، کرمانشاه، لرستان، چهارمحال و بختیاری، خوزستان و کهگیلویه و بویراحمد را فرا خواهد گرفت تصریح کرد: در این روز شدت بارش در استان‌های گیلان، مازندران، تهران، البرز، لرستان، چهارمحال و بختیاری، شمال خوزستان و کرمانشاه انتظار می‌رود که بارش باران سبب آبگرفتگی معابر و بارش برف سبب اختلال در ترددهای جاده‌ای این مناطق خواهد شد.

مدیر کل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی اظهار داشت: روز چهارشنبه بارش برف و باران در بیشتر نقاط نیمه شمالی و جنوب غرب کشور به ویژه در استان‌های لرستان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد،‌ خوزستان،‌ اردبیل، گیلان، مازندران،‌ گلستان، خراسان شمالی، خراسان رضوی، تهران، البرز، قزوین، زنجان، مرکزی، قم، همدان، آذربایجان شرقی و غربی پیش بینی شده است که در این روز در این مناطق به سبب بارش برف اختلال در ترددهای جاده‌ای و به سبب بارش باران آبگرفتگی معابر عمومی در این استان‌ها رخ می‌دهد.

به گفته وی، در روز پنج شنبه نیز بارش برف و باران در استان‌های آذربایجان غربی،‌ آذربایجان شرقی، اردبیل، گیلان، مازندران، گلستان، خراسان شمالی، خراسان رضوی، کردستان، زنجان، قزوین، البرز، تهران، سمنان،‌ قم، مرکزی،‌ همدان، لرستان،‌چهارمحال و بختیاری و کهگیلویه و بویراحمد و در روز جمعه نیز در استان‌های گلستان،‌خراسان شمال، شمال سمنان و شمال خراسان رضوی انتظار می‌رود که به تدریج از روز جمعه این سامانه بارشی از شرق کشور خارج خواهد شد.

مدیر کل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی کشور افزود:  طی روزهای سه شنبه تا پنجشنبه در بیشتر نقاط کشور به ویژه سواحل دریای خزر دمای هوا بین 5 تا 15 درجه کاهش می‌یابد.

وی با اشاره به افزایش سرعت وزش باد بر روی عراق گفت:  تا روز دوشنبه در برخی مناطق جنوب غرب و غرب کشور باد و گرد و خاک رخ می دهد و از سوی دیگر طی روز دوشنبه دمای هوا در سواحل شمالی کشور افزایش محسوس خواهد داشت که در برخی نقاط به ویژه در استان‌های گیلان و اردبیل با وزش باد شدید همراه خواهد بود.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی اظهار داشت: همچنین از روز دوشنبه با ورود سامانه بارشی یاد شده به کشور در شمال غرب به تدریج در غرب، جنوب غرب و تا اواخر وقت دامنه‌های جنوبی البرز و غرب سواحل، ابرناکی،‌ بارش باران و برف و وزش باد پیش‌بینی می‌شود که در روز سه‌شنبه گستره این بارش‌ها به دامنه‌های زاگرس، شمال شرق و برخی مناطق مرکزی کشور نیز خواهد رسید و با ریزش هوای سرد از عرض‌های شمالی تر از سواحل شمالی کشور بارش برف و باران رخ خواهد داد.

به گفته امیدوار، فردا  آسمان تهران قسمتی ابری در بعد از ظهر همراه با افزایش ابر و در اواخر وقت بارش پراکنده و وزش باد  خواهد بود و بیشینه و کمینه دما در این روز با دو درجه افزایش نسبت به امروز به 10 و 20 درجه سانتیگراد بالای صفر می‌رسد.

تمیشه می گوید:

سلام.ممنون خبر برزی بود در سایت تمیشه سرکلاته درج شد.تشکر

تمیشه می گوید:

سلام.ممنون خبر به موقعی بود در سایت تمیشه سرکلاته درج شد.تشکر

hagh می گوید:

تشکر

یاحق

ارسال نظر