بازارچه جدید ماهی فروشان به شرط رفع نواقص بهداشتی مکان مناسبی است/نیمه دوم اردیبهشت ماه آخرین مهلت به کشتارگاه کردکوی است
تعداد بازدید تعداد بازدید: 336 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 6:32 ق.ظ، یکشنبه، 29 فروردین، سال 1395 نظرات بدون نظر

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان کردکوی گفت: صنف قصابان شهرستان کردکوی تا نیمه دوم اردیبهشت ۹۵ فرصت دارند تفاهمنامه را امضاء کنند در غیر اینصورت کشتارگاه پلمپ خواهد شد.

احمد وطنیبه گزارش سرویس سلامت رادکانا، احمد وطنی رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان کردکوی در اولین جلسه کارگروه سلامت و امنیت غذایی سال 95 در شهرستان کردکوی ضمن اشاره به وضعیت فعلی بازارچه ماهی فروشان کردکوی گفت: یکی از صنوفی که در شهرستان کردکوی باید به آن توجه شود صنف ماهی فروشان است که اکنون جایگاهی اختصاصی برای آنها در شهر کردکوی در نظر گرفته شده است.

وی افزود: بازار ماهی فروشان شهرستان کردکوی واقع در منطقه بازار روز دارای وضعیت مناسبی هم از نظر بهداشتی و هم از نظر مکانی نمی باشد لذا مدتهاست که اعضای کارگروه سلامت و امنیت غذایی شهرستان کردکوی به دنبال رفع نواقع موجود در این بازار می باشند.

وطنی از تبدیل مکانی جهت ایجاد بازارچه ماهی در این شهرستان خبرداد و افزود: شهروندی پیشنهاد دادند ملکی دارند که می توانند به جهت ایجاد بازارچه ماهی در اختیار شهرداری قرار دهند.

وی به بازدید اعضای کارگروه سلامت و امنیت غذایی شهرستان کردکوی از بازارچه جدید ماهی فروشان اشاره کرد و ادامه داد: بازارچه جدید ماهی فروشان کردکوی دارای تعداد 15 غرفه 30 متری می باشد که حدود 80 درصد کار احداث آن انجام شده است.

بازارچه جدید ماهی فروشان به شرط رفع نواقص بهداشتی مکان خوبی است

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان کردکوی با اشاره به برخی نواقص موجود در مکان پیشنهادی، تأکید کرد: محل پیشنهادی برای احداث بازارچه ماهی فروشان به شرط رفع برخی نواقص مکان خوبی جهت ایجاد بازارچه می باشد.

وطنی در خصوص نواقص موجود در بازارچه جدید اظهار داشت: یک سری نواقص بهداشتی به دلیل تکمیل نبودن بازارچه در آن وجود دارد که با اتمام کار برطرف خواهد شد.

وی افزود: قرار شد متولی ایجاد بازارچه جدید به مرکز بهداشت مراجعه کرده و آن آیتم هایی که مدنظر شبکه بهداشت می باشد را در بازارچه جدید پیاده کرده و مجوزهای لازم را از مرکز بهداشت و محیط زیست دریافت کنند تا دیگر شاهد نواقصی در این بازارچه نباشیم.

کشتارگاه کردکوی دارای شرایط بهداشتی خوبی نیست

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان کردکوی همچنین در بخش دیگری از سخنان خود کشتارگاه کردکوی را فاقد مجوزهای دامپزشکی و محیط زیستی دانست و تأکید کرد: کشتارگاه کردکوی دارای شرایط بهداشتی خوبی نیست که این مقوله مهم، سلامت و امنیت غذایی مردم شهرستان را به خطر می اندازد.

وطنی افزود: علیرغم برگزاری جلسات متعدد با صنف قصابان در راستای انعقاد قرارداد همکاری با کشتارگاه اینچه برون متأسفانه آنها متقاعد به انعقاد قرارداد نشدند.

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان کردکوی با اشاره به همکاری کارگروه سلامت و امنیت غذایی شهرستان با کشتارگاه و صنف قصابان، یادآور شد: مدتها پیش جلسه ای با مدیر کشتارگاه و نمایندگان قصابان با حضور معاون فرماندار در خصوص کلیات تفاهم نامه در محل فرمانداری برگزار شد و مدیریت کشتارگاه تمهیدات و تسهیلات ویژه ای برای کردکوی از جلمه “تقبل هزینه حضور یک نماینده از صنف قصابان در محل کشتارگاه اینچه برون که پیگیر مطالبات و کارهای قصابان کردکوی باشد” مدنظر قرار دادند و مصوبات دیگری نیز داشت که با عدم موافقت کشتارگاه و صنف قصابان روبرو شدیم.

وی افزود: حدود 2 سال است که پیگیر موضوع کشتارگاه هستیم که به دلیل عدم همکاری صنف قصابان این موضوع مهم به کارگروه سلامت و امنیت غذایی استان راه یافته است.

نیمه دوم اردیبهشت ماه آخرین مهلت به کشتارگاه کردکوی است

این مقام مسئول در حوزه صنعت، معدن و تجارت در خصوص علل عدم تفاهم صنف قصابان با کارگروه گفت: بعد مسافت و قیمت تمام شده کشتار از علل عدم تفاهم و همکاری کشتارگاه و صنف قصابان با کارگروه سلامت و امنیت غذایی شهرستان کردکوی می باشد.

وطنی از ارائه تسهیلات ارائه شده از سوی کارگروه سلامت و امنیت غذایی شهرستان کردکوی به کشتارگاه و صنف قصابان خبر داد و گفت: هزینه انتقال دام از کردکوی به اینچه برون به عهده کشتارگاه اینچه برون می باشد و همچنین قرار بود انتقال کشتار از کشتارگاه اینچه برون به کردکوی نیز توسط شهرداری صورت گیرد.

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان کردکوی با اشاره به این نکته که تا به امروز با صنف قصابان همکاری و مدارا کردیم و قصد هیچگونه تخریب و برخوردی را با این عزیزان نداشته و نداریم، متذکر شد: تا نیمه دوم اردیبهشت ماه آخرین مهلت به کشتارگاه سنتی کردکوی است.

وی افزود: صنف قصابان تا تاریخ مذکور فرصت دارند تفاهمنامه را امضاء کنند در غیر اینصورت کشتارگاه پلمپ خواهد شد.

انتهای پیام/

ارسال نظر