بازخوانی عملیات غرورآفرین کربلای ۵ با حضور فرماندهان و امیران دفاع مقدس گلستان+تصاویر
تعداد بازدید تعداد بازدید: 1,192 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 9:17 ق.ظ، چهارشنبه، 25 دی، سال 1392 نظرات ۳ نظر

تعدادی از رزمندگان قدیمی، امیران، سرداران، فرماندهان و بچه های جبهه و جنگ گرگان و استان گلستان “لشگر ویژه خط شکن ۲۵ کربلا” در کنار قبور مطهر شهدای گمنام تپه نورالشهداء گرگان گرد هم آمدند و بیاد روزهای بیادماندنی عملیات کربلای ۵ خاطراتی را بازگو کردند و در فراق دوری دوستان شهیدشان اشک ریختند.

IMG_0033 - Copyبه گزارش خبرنگار رادکانا، صبح روز گذشته 24 دیماه به مناسبت عملیات غرور آفرین کربلای 5 تعدادی از رزمندگان گلستان و شهرستان گرگان در کنار قبور مطهر شهدای گمنام تپه نورالشهداء گرگان دور هم جمع شدند تا با بازخوانی عملیات کربلای 5، یاد و خاطره این عملیات بزرگ و شهدای آن را گرامی بدارند.

رزمندگانی که با عزم راسخ و ایمان قوی که داشتند توانستند ارتش عراق را به زانو در آورند و ایمان و اعتقاد خود را به جهانیان ثابت کنند.

اینها انسانهای معمولی نبودند بلکه انسانهایی بود که در دل هرکدامشان کتابی از خاطرات نهفته است و در بازگو کردن آن اشک ها مجال نمی دهند و مدام دیدگانشان را خیس می کنند.

استان گلستان با تقدیم 240 شهید در این عملیات بیشترین شهید را در طول دفاع مقدس داده و از این تعداد 90 شهید متعلق به شهرستان گرگان می باشد.

IMG_0005

مهمان این برنامه ویژه شهید زنده و سند جبهه و جنگ، رزمنده ای با 134 ماه جبهه اهل روستای تیله نو که اعلام کرد اوایل انقلاب در همین گرگان و خیابان ملل زندگی می کرده سردار عبدالعلی عمرانی جاشنین لشکر 25 کربلا در دوران دفاع مقدس بود.

سردار حاج عبدالله عمرانی دلباخته آیت الله نورمفیدی بود و می گفت وی نقش مهمی در روحیه دهی به رزمندگان گلستانی داشته و بارها تا هفت تپه برای دلداری بچه ها آمده و لباس پاسداری پوشیده است.

وقتی سردار عمرانی نام سرداران شهید گلستانی را به روایت تصویر زنده کرد اشک حاضرین که گویی بغض آنها در هیاهوی روزگار ترکیده باشد جاری شد.

IMG_0071

در این مراسم یادی از سرداران غیور گلستان همچون سردار سرافراز شهید محمدرضا عسگری، سردار شهید صادق مکتبی، سردار شهید موسی الرضا خراسانی، سردار شهید تقی کیانی و دیگر شهدا شد و فراق دوری شان اشک ها از دیدگان سرازیر شد.

در زمانی که در گوشه گوشه این شهر صدای طبل تغییرات مدیریتی و سفر معاونین وزیر برای مراسمات مختلف به صدا در آمده دلنشین ترین مکان برای یک خبرنگار شاید حضور در جمعی بود که دل در گرو یار داشتند و برای خدای خود به جبهه رفتند و امروز نیز بیاد آن دوران دور هم جمع شدند.

IMG_0064

این مراسم به همت اداره کل حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس استان گلستان برگزار شد و در آن سرداران سپاه و امیران ارتش حضور داشتند و با تلنگری که سردار عمرانی مبنی بر استخراج خاطرات جنگ زد بنظر می رسد فصل نوینی در نشست های رزمندگان استان بوجود بیاید.

این گزارش بنا به توصیه برخی رزمندگان بصورت تصویری تهیه شده تا در اختیار آنان قرار بگیرد و تقدیم به روح 4000 شهید استان گلستان می گردد.

IMG_0003IMG_0007IMG_0010IMG_0014IMG_0017IMG_0011IMG_0022IMG_0024IMG_0026IMG_0029IMG_0033IMG_0048IMG_0062IMG_0068IMG_0072

گلستان بلاگ می گوید:

سلام
با تشکر از مطلب خوب شما
این خبر با نام خودتان در گلستان بلاگ منتشر شد
http://golestanblog.ir/?p=14031

خانواده شهید امین الله طیبی می گوید:

هزاران درود و سلام پاک بر پاکترین و بهترین مردان این کهن مرز وبوم که بی ادعا رفتند .و هزاران سلام بر سردار شهید امین الله طیبی که در عملیات کربلای 5 به شهادت رسید .به امید انکه فقط خطی از زندگانی این عزیزان سرمشق راه دیگران قرار گیرد .

اسلام مشکانی می گوید:

سلام آقای عمرانی عزیزفرمانده سابق لشکر25کربلا ازشجاعتهای شمادرجنگ دردوخدابرتوبادمشکانی ازدوستان حمیدعمرانی

ارسال نظر